Behandelingen en ervaringen

ME/CVS is een complexe neurologische-immunologische aandoening. Daarbij staat een biomedische aanpak centraal. Er bestaat dan wel geen eenduidige curatieve behandeling, maar op maat van de patiënt kunnen zoveel mogelijk de talrijke afwijkingen verantwoordelijk voor de klachten behandeld worden. Deze bestaat onder andere uit het bestrijden van infecties, het normaliseren van het afweersysteem, regulering van de darmflora, etc.:

  • Behandeling van opportunistische infecties als gevolg van een verzwakt immuunsysteem
    • antiviralen (tegen EBV, CMV, HSV, HHV-6,…)
    • antibiotica (tegen Mycoplasma, chlamydia, borrelia, …)
  • Versterken en normaliseren van het afweersysteem met immunomodulatoren en/of immunoglobulinen bij een tekort
  • Maag- en darmproblemen aanpakken met gerichte probiotica en antibiotica, verteringsenzymen, ontstekingsremmers, maagzuurremmers en dieet. Bij ernstige ondervoeding of maagverlamming is intraveneuze voeding nodig.
  • Voor energie- en stofwisselingsproblemen kunnen voedingssupplementen (vb. co-Q10, L-carnitine), anti-oxidanten (chlorella, kurkuma), vitaminen (B12, C, D) toegediend worden.
  • Specifieke behandeling is nodig bij neuro-endocriene problemen (afwijkingen aan schildklier of bijnieren,…)
  • Om het leed te verzachten, kan aanvullende symptoombehandeling tijdelijk uitkomst bieden:
    • Pijn kan verzacht worden op twee manieren:
      • Medicamenteus met pijnstillers, ontstekingsremmers of medicatie tegen zenuwpijn. Antidepressiva in lage dosis kunnen een pijnstillend effect hebben.
      • Niet-medicamenteus: massage of TENS bij een kinesitherapeut, osteopathie om pijnlijke spier- en gewrichtsblokkades op te heffen.
    • Slaapmedicatie bij slaapstoornissen

Belangrijk: Hoe sneller de diagnose gesteld en hoe sneller de behandeling ingesteld, des te meer kans op een beter herstel. Immers hoe langer ziek, hoe meer kans op blijvende schade en een kettingreactie van complicaties.

Zijbalk

Volg ons
ma
di
wo
do
vr
za
zo
m
d
w
d
v
z
z
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
16
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Nationale ME/CVS protestactie in Brussel
14/03/2011    
Hele dag
Het plan om steun te betuigen aan dr. Coucke, die verantwoording moet afleggen bij de Orde der Geneesheren, is uitgegroeid tot een initiatief om te [...]
17 mrt
17/03/2011    
14:00
Een woordje uitleg in het labyrint van ME/CVS –oorzaken en –behandelingen. Spreker: Dr. P. Lanoye Wanneer: Donderdag 17 maart 2011 Van 14u tot 16u Waar: [...]
Evenement op 14/03/2011
Evenement op 17/03/2011
17 mrt
Geen Evenementen
Recente Links