Vechten met gerechten tegen glutengevoeligheid en coeliakie

voedingswijzer, recepten en adviezen

Auteur: Koolsbergen Titi en Vreugdenhil Janneke
Uitgever: Fontaine Uitgevers B.V.
ISBN: 9059562364 / 9789059562363
Jaar: 2009
Pagina’s: 198

 

Overgevoeligheid voor het gluteneiwit komt in West-Europa in toenemende mate voor. Voorzichtige schattingen gaan uit van een op de tien mensen. Algemeen bekend is de echte allergie voor gluten, coeliakie geheten, maar het effect van de vaker voorkomende, geniepige intolerantie voor gluten is helaas minder bekend in de gezondheidszorg.

Zo kan het voorkomen dat iemand gediagnosticeerd wordt met een ‘spastische darm’ en het advies krijgt om maar flink volkorenbrood te eten. De klachten worden alleen maar erger, terwijl de oplossing ligt in het vermijden van gluten. Dat is niet zo eenvoudig als het lijkt, want basisproducten als brood, pasta en aanverwanten komen opeens op de zwarte lijst te staan.

Het derde deel in de succesvolle reeks Vechten met gerechten belicht de ins en outs van gevoeligheid voor gluten. De lastige medische materie wordt op nuchtere wijze vertaald naar voor de leek toegankelijke kost.

Een honderdtal inventieve, glutenvrije recepten uit de wereldkeuken maken het leven met glutenintolerantie of coeliakie een stuk gemakkelijker. Vechten met gerechten bij glutenintolerantie en coeliakie is een optimistisch en positief getint vademecum, vanuit de praktijk geschreven door een arts en een culinair journalist.

Een klachtenchecklist, casuïstiek, adressenlijst en suggesties voor buitenshuis eten maken dit boek tot een complete en praktische zelfhulpgids.

Titi Koolsbergen is arts en leidt een kliniek voor natuurlijke gezondheidszorg in Den Bosch. Janneke Vreugdenhil is culinair journalist, heeft een dagelijkse column in NRC Next en heeft diverse kookboeken op haar naam staan. Eerder schreven zij samen al twee succesvolle boeken in de Vechten met gerechten-reeks.

 

Geef een reactie

Zijbalk

Volg ons
Datum/Tijd Evenement
15/03/2026
14:00 - 18:00
Ligbetoging Not Recovered Belgium te Brussel
Recente Links
ma
di
wo
do
vr
za
zo
m
d
w
d
v
z
z
31
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
16
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
30
1
2
3
4
WvP college: ME, virussen en bacteriën (Dr. Byron Hyde)
01/11/2016    
Hele dag
Dinsdag 1 november 2016 is het 85e college met Dr. Byron Hyde te bekijken. Het thema van deze uitzending is: College 85: ME, virussen en [...]
WvP college: ME en de rol van enterovirussen (Dr. Byron Hyde)
15/11/2016    
Hele dag
Dinsdag 15 november 2016 is het 86e college met Dr. Byron Hyde te bekijken. Het thema van deze uitzending is: College 86: ME en de [...]
17 nov
17/11/2016    
13:00
Dr. en patiënte Annemie Uyttersprot zal een TED-lezing geven op 17 november in Leuven in het kader van het hoofdevenement Utopia 2016 ."Mijn beperkte pogingen [...]
WvP college: ME & polio (Dr. Byron Hyde)
29/11/2016    
Hele dag
Dinsdag 29 november 2016 is het 87e college met Dr. Byron Hyde te bekijken. Het thema van deze uitzending is: College 87: ME & polioWil [...]
Evenement op 17/11/2016
Evenement op 29/11/2016