Bron:

| 16050 x gelezen

Eddie Ngaluafe, Griffith University, 3 september 2020



Codirecteurs Professor Sonya Marshall-Gradisnik en Professor Don Staines van het National Centre for Neuroimmunology and Emerging Diseases [Nationaal Centrum voor Neuro-immunologie en Opkomende Ziekten]

Onderzoek aan Griffity University heeft de kost van de invaliderende ziekte myalgische encefalomyelitis/chronisch vermoeidheidssyndroom (ME/cvs) in Australië berekend op 14.5 miljard Australische dollar (bijna 9 miljard euro) per jaar.

Professor Sonya Marshall-Gradisnik, codirecteur van het National Centre for Neuroimmunology and Emerging Diseases (NCNED) [Nationaal Centrum voor Neuro-immunologie en Opkomende Ziekten] zegt dat het cijfer de aanzienlijke economische tol op patiënten en de bredere gezondheidseconomie laat zien.

“Onze analyse van ziektekosten houdt rekening met de directe kosten van het gezondheidszorgsysteem, de uitgaven voor eigen rekening, de kosten van toegang tot de gezondheidszorg en de indirecte kosten die verband houden met verloren inkomsten.

“We weten dat patiënten en verzorgers aanzienlijke medische en sociale lasten ervaren, maar minder bekend zijn de buitengewone economische kosten voor patiënten, hun verzorgers en de Australische economie.”

“We weten dat patiënten en verzorgers aanzienlijke medische en sociale lasten ervaren, maar minder bekend zijn de buitengewone economische kosten voor patiënten, hun verzorgers en de Australische economie.”

Codirecteur Professor Don Staines van NCNED zei dat terwijl ME/cvs-patiënten de grootste kostenlast dragen, de kosten voor de gezondheidszorg als gevolg van hospitalisatie en aanverwante diensten de Australische Overheid jaarlijks ongeveer 858 miljoen Australische dollar [527 miljoen euro] bedragen.

“De aanzienlijke kosten voor de Australische economie van deze ziekte moeten erkend worden en overheden moeten meer investeren in de diagnose en behandeling van deze invaliderende aandoening om de last van ME/cvs in Australië en wereldwijd te verlichten.”

Professor Marshall-Gradisnik zei dat de bevindingen van invloed zouden kunnen zijn op het toekomstige Australisch economische beleid voor de gezondheidszorg, net nu er COVID-19-patiënten zijn die blijkbaar ME/cvs-achtige symptomen vertonen.

Het onderzoek is gepubliceerd in Frontiers of Public Health. Het is de eerste studie naar de economische impact van ME/cvs in Australië, van onderzoekers aan NCNED, Menzies Health Institute of Queensland en Griffity University.

© Griffith University. Vertaling Zuiderzon, redactie Abby, ME-gids.


Lees ook van de Griffith University:

Geef een reactie

Zijbalk

Volg ons
Datum/Tijd Evenement
15/03/2026
14:00 - 18:00
Ligbetoging Not Recovered Belgium te Brussel
Recente Links
ma
di
wo
do
vr
za
zo
m
d
w
d
v
z
z
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
13 okt
13/10/2017    
14:30
Op vrijdag 13 oktober 2017 zal de indrukwekkende filmdocumentaire "Unrest" van Jennifer Brea worden vertoond in collegezaal 4 van het Academisch Medisch Centrum (AMC) in [...]
14 okt
14/10/2017    
18:15
Zaterdag 14 oktober om 18.15 uur op NPO 1 EenVandaag met @JimFaas en @Johnkieboom over ME/cvs, de PACE-trial en CGT en GET.Actualiteitenrubriek EénVandaag zendt a.s. [...]
Mike loopt Europese Marathon in Amsterdam t.v.v. ME
15/10/2017    
09:00
"Ik loop in elk land van de EU (28 in totaal) een marathon om aandacht te vestigen op en fondsen te werven voor Invest in ME. [...]
Première Unrest in België (Diest)
02/11/2017    
19:30
Wat doe je als je leven plots verandert omdat je een ziekte krijgt die niet wordt begrepen en je bed gebonden maakt?Filmmaakster en CVS-patiënt Jennifer [...]
Evenement op 13/10/2017
Evenement op 14/10/2017
Evenement op 15/10/2017
Evenement op 02/11/2017