Bron:

| 13888 x gelezen

Persbericht Kavli Trust, 14 september 2018

Het Noorse Kavlifonds zet zijn lange samenwerking verder met de onderzoeksgroep voor ME/cvs aan het Universitair Ziekenhuis Haukeland, en zal in 2018 en 2019 biomedisch onderzoek blijven steunen met 4,72 miljoen Noorse Kronen [bijna een half miljoen euro, n.v.d.r.].

De nieuwe steunovereenkomst loopt tot eind 2019 en heeft als doel om de onderzoeksgroep meer continuïteit te verlenen en meer tijd om zich toe te leggen op hun werk.

“Degelijk onderzoek voeren is tijdrovend, en het is uitermate belangrijk dat we kunnen werken met het oog op de lange termijn”, zegt Øystein Fluge, senior adviseur aan het Departement Oncologie en Medische Fysica aan het Universitair Ziekenhuis Haukeland. Hij leidt de onderzoeksgroep voor ME/cvs in het ziekenhuis, samen met professor Olav Mella.

“Het langdurige samenwerkingsverband dat we sinds 2011 hebben met het Kavlifonds, heeft ons de kans gegeven om samen te werken met collega’s met uitgebreide ervaring en kennis in vakgebieden zoals auto-immuunziektes, pediatrie, immunogenetica en energiemetabolisme. Zo hebben we bijvoorbeeld een nauwe en productieve samenwerking met Karl Johan Tronstads groep aan het Departement voor Biogeneeskunde aan de Universiteit van Bergen. Doorheen de jaren heeft zich in Noorwegen een medische gemeenschap gevormd die zich focust op biomedisch onderzoek naar ME/cvs”, zegt senior adviseur Øystein Fluge.



Øystein Fluge. © Kristin Risa/Universitair Ziekenhuis Haukeland

In 2017 raakte bekend dat de nationale RituxME-studie niet kon bewijzen dat het antilichaam rituximab enig effect had op ME/cvs-patiënten. De studie werd geleid door de onderzoeksgroep aan Universitair Ziekenhuis Haukeland, samen met het ME/cvs-centrum aan het Universitair Ziekenhuis Oslo, Hospitaal Notodden HF Telemark, St.-Olavshospitaal en het Universitair Ziekenhuis van Noord-Noorwegen.

De onderzoeksgroep aan Universitair Ziekenhuis Haukeland heeft ook, met steun van het Kavlifonds, een kleinere open studie uitgevoerd met het chemotherapiemedicijn cyclofosfamide. Gedetailleerde resultaten van beide studies worden later deze herfst verwacht in internationale vakbladen.

“De komende jaren plant onze onderzoeksgroep de verdere ontwikkeling van onze unieke biobank, en we zijn van plan om het materiaal en de klinische gegevens, verzameld tijdens de klinische studies, te blijven gebruiken voor verder onderzoek over ziektemechanismes. We willen de biochemische parameters in patiënten uitgebreider bekijken”, zegt professor Olav Mella.



Olav Mella. © Kristin Risa/Universitair Ziekenhuis Haukeland

Het interdisciplinaire onderzoeksnetwerk heeft ook inspiratie gegeven voor nieuwe projecten aan de universiteiten van Oslo en Bergen, die, met steun van het Kavlifonds en in samenwerking met patiënten, belanghebbenden en de medische wereld, in 2017 financiering voor ME-onderzoek toegezegd kregen van de Onderzoeksraad van Noorwegen.

Een belangrijke doelstelling voor de onderzoeksgroep is de verdere ontwikkeling van behandelingsstrategieën, gebaseerd op de kennis die vergaard wordt uit onderzoek naar mechanismes.

“Bovendien hopen we dat meer kennis over ziektemechanismen ervoor zal zorgen dat patiënten meer erkenning krijgen in het gezondheidszorgsysteem, en dat het zal leiden tot meer begrip over de nood van patiënten aan gepersonaliseerde behandelingen”, zegt professor Olav Mella.

“Het Kavlifonds zet met genoegen zijn steun voort aan de ME/cvs-onderzoeksgroep aan Universitair Ziekenhuis Haukeland, en kent 4,27 miljoen Noorse Kronen [bijna een half miljoen euro, n.v.d.r.] toe voor 2018 en 2019. Wij hopen dat deze steun zal bijdragen aan nieuwe ontwikkelingen in de zoektocht naar kennis om miljoenen patiënten en belanghebbenden ter wereld te helpen die getroffen zijn door deze ziekte”, zegt Inger Elise Iversen, algemeen beheerder van het Kavlifonds.

“Het Kavlifonds is bijzonder verheugd om onderzoeksvelden te ondersteunen die ondergefinancierd zijn, en waarin er momenteel grote kennishiaten bestaan. Het is erg bemoedigend dat er steeds meer steun is voor onderzoek naar ziektemechanismes en de oorzaken van ME, en het is spannend om te zien dat onze bijdrage verdere financiering heeft uitgelokt. Maar toch zien we ook nog steeds behoefte aan meer financiering, en we willen mede tegemoetkomen aan die behoefte”, zegt Inger Elise Iversen van het Kavlifonds.

Foto bovenaan: De ME/cvs-onderzoeksgroep aan Universitair Ziekenhuis Haukeland © Kristin Risa

Pers en media:

Erik Vigander, Directeur Departement Communicatie

erik.vigander@helse-bergen.no

+47 901 33 771

Hanne Eide Andersen

Hoofd Communicatie, Kavlifonds

hanne.andersen@kavlifondet.no

+47 995 62 948

Lees hier meer over de steun van het Kavlifonds voor ME.

Download hier afbeeldingen in hoge resolutie.

© Kavlifondet. Vertaling Abby, redactie Zuiderzon, ME-gids.


 Lees ook van het Kavlifonds:

 

Geef een reactie

Zijbalk

Volg ons
Geen Evenementen
Recente Links
ma
di
wo
do
vr
za
zo
m
d
w
d
v
z
z
29
31
1
3
4
5
6
7
8
11
13
14
15
17
19
20
21
22
25
26
27
28
29
1
2
Lezingen Dr. Martin Pall in NL en B
30/10/2012 - 31/10/2012    
20:00
Dr. Martin Pall, grondlegger van het ONOO-verklaringsmodel voor "onverklaarde ziekten", zal op 30 en 31 oktober een lezing verzorgen in Nederland respectievelijk België. Prof. dr. [...]
02 nov
02/11/2012 - 04/11/2012    
Hele dag
The Thirteenth Annual ILADS professional conference is focused on evidence-based medicine as it relates to Lyme disease and other tick- borne illnesses. The mission of [...]
Wetenschap voor Patiënten: afl. 2. Chat met Prof. De Meirleir
09/11/2012    
09:00
Vrijdag 9 november is vanaf 9 uur de tweede uitzending met Kenny de Meirleir te bekijken. Het thema van deze uitzending is: Kan ME worden [...]
ME/CVS-informatiestand in het Albert Schweitzer ziekenhuis
10/11/2012    
10:00
Ter gelegenheid van de Week van de Chronisch Zieken staan vrijwilligers van de ME/CVS-Stichting Nederland zaterdag 10 november van 10.00 tot 16.00 uur met een [...]
12 nov
12/11/2012    
18:00
De 10 meest voorkomende onderliggende ziekten die chronische vermoeidheidsklachten veroorzakenSpreker:Dr. Francis Coucke, internist, endocrinoloog en auteur van het boek “De CVS-mythe”. Hoe inschrijven ? Inschrijven [...]
16 nov
16/11/2012 - 18/11/2012    
Hele dag
Op 16, 17 & 18 november is de WUCB met een info -en verkoopsstand aanwezig op de boekenbeurs & kunsttentoonstelling  te Meerbeke die georganiseerd wordt door het Davidsfonds [...]
Wetenschap voor Patiënten: afl. 3. Chat met Prof. De Meirleir
16/11/2012    
09:00
Vrijdag 16 november is vanaf 9 uur de derde uitzending met Kenny de Meirleir te bekijken. Het thema van deze uitzending is: Is ME erfelijk? [...]
18 nov
18/11/2012    
11:30
Op 18 november 2012 zal de 7 heuvelenloop in Nijmegen plaatsvinden. Er heeft zich al iemand aangeboden om dan weer handtekeningen op te gaan halen [...]
Wetenschap voor Patiënten: afl. 4. ME en slaapproblemen (Prof. De Meirleir)
23/11/2012    
09:00
Vrijdag 23 november is vanaf 9 uur de derde uitzending met Kenny de Meirleir te bekijken. Het thema van deze uitzending is: ME en slaapproblemen? [...]
24 nov
24/11/2012    
15:00
Symposium WUCB: twee verklaringsmodellen m.b.t. ME en CVS tegenover elkaarIs onverklaard moe verklaarbaar?Op 24 november "kruisen" representanten van de twee scholen m.b.t. ME en CVS, [...]
Wetenschap voor Patiënten: afl. 5. ME & pijn. Chat met prof DeMeirleir
30/11/2012    
09:00
Vrijdag 30 november is vanaf 9 uur de vijfde uitzending met Kenny de Meirleir te bekijken. Het thema van deze uitzending is: ME en pijn [...]
Evenement op 30/10/2012
Evenement op 02/11/2012
Evenement op 18/11/2012
Evenement op 24/11/2012