Bron:

| 13367 x gelezen

Op 11 maart 2014 werd het verzoekschrift van de Wake Up Call Beweging (WUCB) ‘erkenning en betere geneeskunde door onderzoek’ behandeld door de (Federale) Commissie voor de Verzoekschriften. Deze Commissie heeft toen besloten om zich voor informatie tot de bevoegde minister te wenden en om eveneens een kopie van het verzoekschrift te bezorgen aan de Commissie voor de Sociale Zaken en dit op datum van 23 april 2014. De Minister heeft dan binnen de opgelegde tijdspanne van 6 weken een antwoord geformuleerd met betrekking tot het verzoekschrift.

Het antwoord van Minister Onkelinx* ligt volledig in de lijn van wat de WUCB had verwacht, met andere woorden, ze heeft met haar antwoord de vragen uit het verzoekschrift naar de prullenmand verwezen. Alle vragen uit het verzoekschrift werden deskundig weerlegd met de zoveelste herhaling van haar beleidsmaatregelen rond CVS en het aanhalen van het ontbreken van voldoende wetenschappelijke evidentie op het vlak van behandelingen. Ook de vraag voor het oprichten van een onderzoekscommissie die het werk van de adviesgroepen rond CVS moet doorlichten werd ongegrond verklaard.

Van de Commissie voor de Sociale Zaken denkt de WUCB normaliter ook niks meer te verwachten daar deze ontbonden is met de verkiezingen. De nieuwe Commissie (zittingsperiode nr 54) hoeft reglementair gezien geen gevolg meer te geven aan het verzoekschrift.

Als het nog een troost mag zijn, het positieve nieuws is dat het antwoord van gewezen Minister Onkelinx een aantal hiaten bevat en zelfs enkele onwaarheden die de WUCB  kan aanvechten. De WUCB zal verder bekijken hoe ze dit gaan aanpakken.

Wordt dus nog vervolgd!

Het WUCB bestuur

* In haar antwoord waarbij CGT en GET als enige doeltreffende behandelingen beschreven worden, schaart ze zich achter de fel bekritiseerde NICE Richtlijnen én de recentelijke CBO richtlijn van Nederland welke niet geautoriseerd werd door de ME(cvs)-verenigingen.


 Lees ook

Eén reactie

  1. Hoop verwordt tot stront
    En dan zeggen mensen toch nog hoop te moeten hebben/houden. Hoop dat bij velen tot stront is verworden, ja……..

    Als het nog een troost mag zijn, het positieve nieuws is dat het antwoord van gewezen Minister Onkelinx een aantal hiaten bevat en zelfs enkele onwaarheden die de WUCB  kan aanvechten. De WUCB zal verder bekijken hoe ze dit gaan aanpakken.

    Sterkte, mensen voor het dicht timmeren van de gaatjes!

Geef een reactie

Zijbalk

Volg ons
Datum/Tijd Evenement
29/10/2026
19:30 - 22:00
Masterclasses PAIS voor artsen
Recente Links
ma
di
wo
do
vr
za
zo
m
d
w
d
v
z
z
31
1
2
3
5
6
7
8
9
10
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
29
30
31
1
2
3
Wetenschap voor Patiënten: afl. 10. ME, comorbiditeit en uitsluitingscriteria (Chat met Prof. De Meirleir)
04/01/2013    
09:00
Vrijdag 4 januari is vanaf 9 uur de tiende uitzending met Kenny de Meirleir te bekijken. Het thema van deze uitzending is: ME, comorbiditeit en [...]
Wetenschap voor Patiënten: Chat met Prof. De Meirleir
11/01/2013    
11:00
Vrijdag 11 januari is er chatmogelijkheid met prof.dr. De Meirleir! Prof.dr. de Meirleir heeft onverwacht tijd gevonden om vrijdag 11 januari, in chatwing vragen te [...]
Wetenschap voor Patiënten: afl. 11. Het bestaan en de oorzaken van ME (Prof. De Meirleir)
18/01/2013    
09:00
Vrijdag 18 januari is vanaf 9 uur de elfde uitzending met Kenny de Meirleir te bekijken. Het thema van deze uitzending is: ME, comorbiditeit en [...]
Lezing Prof. De Meirleir in WPI
28/01/2013    
Hele dag
Op 28 januari verzorgt prof. de Meirleir een lezing bij het Whittemore-Peterson Instituut.Volgens een commentaar van prof. de Meirleir op de nieuwe website van Cort [...]
Wetenschap voor Patiënten: afl. 12. Verkeerde diagnoses/verwante diagnoses en testen (Prof. De Meirleir)
01/02/2013    
09:00
Vrijdag 1 februari is vanaf 9 uur de twaalfde uitzending met Kenny de Meirleir te bekijken. Het thema van deze uitzending is: Verkeerde diagnoses/verwante diagnoses [...]
Evenement op 11/01/2013
Evenement op 28/01/2013