Bron:

| 11088 x gelezen

Gepubliceerd op 03 april 12, 08:27, Laatst bijgewerkt op 03 april 12, 08:35

AMSTERDAM – Sonja Silva, die al sinds haar tienerjaren lijdt aan de het chronisch vermoeidheidssyndroom ME, ziet haar fysieke toekomst somber in. Zo vertelt ze aan het AD.

Vanaf mei moeten patiënten met deze ziekte verplicht gedragstherapie volgen. Volgens Sonja komt dat omdat de zorgsector denkt dat de verschijnselen bij ME vooral een psychische oorsprong hebben. De voormalig TMF-vj vindt dat belachelijk. “Ik heb al eens een grondig psychiatrisch onderzoek gehad waarvoor ik met vlag en wimpel ben geslaagd. Dus ik ben niet ziek omdat er iets mis zit tussen mijn oren.”


Bron: Twitter SonjaSilva

De 35-jarige Sonja vertelt dat zij als ME-patient niet alleen last heeft van oververmoeidheid. “Ik heb ook nog zo’n 35 andere klachten als heftige gewrichtspijnen.” Het is volgens haar dus geen psychische stoornis die met wat therapiesessies is te genezen.

Momenteel gaat het redelijk goed met Sonja, maar door deze nieuwe regels ziet ze de toekomst somber in. “Ik zal moeten gaan sporten. Een onmogelijke opgave. Ik, maar ook andere ME-patiënten, zullen zo de energie die ze nog in hun lijf hebben, kwijtraken en weer bank- of bedlegerig worden.”

De presentatrice is bang voor wat haar te wachten staat. “In het recente verleden heb ik al eens anderhalf jaar doodziek op m’n bank doorgebracht, omdat ik me vijftig jaar ouder voelde. Ik was al bij de geringste inspanning bekaf. Dat wil ik absoluut niet nog eens meemaken. Het lukt me eindelijk weer om overdag wakker te blijven. Ik droom er weer van te gaan werken. Maar als die richtlijnen er komen, dan zit dat er de rest van mijn leven niet meer in.”

© Noordhollands Dagblad


Media

   Sonja Silva bang om weer doodziek te worden (Algemeen Dagblad, 3 april 2012)
   Sonja Silva ziet toekomst somber in (De Telegraaf, 3 april 2012)
   Sonja Silva ziet toekomst somber in (Nu.nl, 3 april 2012)

2 reacties

  1. Dank!
    Sonja, dat heb je heel goed gezegd! Wat ben je goed bezig en zet je je op veel fronten in, ik weet dat dat een hele opgave voor je zal/moet zijn en enkel lukt omdat je inmiddels (relatief) redelijk functioneert. Dat je je kostbare energie voor ons allen wil inzetten is te gek! DANK!

Geef een reactie

Zijbalk

Volg ons
Geen Evenementen
Recente Links
ma
di
wo
do
vr
za
zo
m
d
w
d
v
z
z
31
1
2
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29
30
1
2
3
4
04 jun
04/06/2010    
12:30
Op 4 juni 2010 wordt er door het Virology Education Team een 1e Nederlandse Infectieziektendag georganiseerd met als thema: Major findings in infectious diseases. Om [...]
17 jun
17/06/2010    
19:30
A.s. donderdagavond om 19.30 uur is er op RTV Noord-Holland een uitzending genaamd "WELKOM IN MIJN WERELD" . Deze aflevering gaat over ME/CVS en vrijwilliger [...]
Infonamiddag CVS en fibromyalgie (Fibroveerke)
26/06/2010    
16:00
DEERLIJK - Het Vlaams patiëntenplatform is op zaterdag 26juni vanaf 16uur te gast bij de vzw Fibroveerke. Voorzitter Veerle Derammelaere: ‘Wij organiseren onze jaarlijkse nationale [...]
Evenement op 04/06/2010
Evenement op 17/06/2010
Evenement op 26/06/2010