Bron:

| 38095 x gelezen

De website van mecvs.net is al langer voorbereidingen aan het treffen om van de letters CVS af te komen, wat illustratief weergegeven werd in het logo van mecvs.net waarbij ‘CVS’ doorstreept was.

Nu hebben wij besloten om de definitieve verandering versneld te doen, en eerder live te gaan dan gepland. Dit om de noodzaak van de erkenning kracht bij te zetten in België en Nederland.

Daarom heten wij u van harte welkom op ME-Gids, of ME-gids.net, onze nieuwe domeinnaam, met de vertrouwde uitstraling en informatie, maar met een nieuw logo:


Het logo stelt een abstracte blauwe bloem voor. Enerzijds verwijzen de blauwe bloemblaadjes naar het blauwe lintje dat symbool staat voor ME, en anderzijds verwijst de blauwe bloem naar het Vergeet-ME-nietje en de eerdere campagne en gelijknamige slogan. Dit logo hebben we grotendeels te danken aan onze eigen huisstijl-specialiste Eressea.

De website is onder www.mecvs.net nog wel bereikbaar, maar u wordt voorlopig ongemerkt doorgeschakeld naar www.me-gids.net. Mensen die het streepje tussen ‘ME’ en ‘gids’ vergeten (en per ongeluk www.megids.net intikken) worden altijd automatisch doorverwezen naar www.me-gids.net.

Aan de mensen die links naar onze site elders gebruiken, vragen wij om systematisch het eerste deel van de link te wijzigen van “mecvs” naar “me-gids”. Denk hierbij aan:

  • bladwijzers (of bookmarks)
  • op je eigen (persoonlijke) blog
  • op je eigen website
  • op je sociale media pagina, zoals facebook op twitter

Achtergrond

Met de keuze voor ME ondersteunen we de oorspronkelijke Ramsay criteria en de nieuwe Internationale Consensus Criteria (ICC). Deze vinden het correcter om de term “myalgische encefalomyelitis” (ME) te gebruiken, omdat het wijst op de onderliggende pathologie: wijdverspreide inflammatie en multisysteem neuropathologie.

Het is ook consistent met de neurologische classificatie van ME in de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Internationale Classificatie van Ziekten (ICD G93.3). Deze nieuwe criteria maken bovendien onderscheid tussen ME en CVS. Personen die voldoen aan de Internationale Consensus Criteria hebben myalgische encefalomyelitis en moeten dus verwijderd worden uit de Reeves empirische criteria en de NICE criteria voor chronisch vermoeidheidssyndroom.

Het label CVS werd in de jaren ‘80 ingevoerd en werd aan steeds bredere en subjectieve criteria gekoppeld die allerlei patiënten insluiten. Daardoor is het mogelijk om te voldoen aan bv. de Reeves criteria zonder enige fysieke klachten te hebben, en het onderscheidt ME patiënten niet eens van deze met een depressie. Ook de vaakst gehanteerde Fukuda criteria leveren 55% vals-positieve diagnoses op.

Met de keuze voor de oorspronkelijke term ME wordt bovendien afgestapt van het woord “vermoeidheid”, want dit woord gebruiken als een naam van een ziekte geeft het een exclusieve nadruk en is het meest verwarrende en misbruikte criterium.

Het vermoeidheidscriterium verdwijnt definitief als onderscheidend criterium in de Internationale Consensus Criteria en maakt plaats voor post-exertionele neuro-immunologische uitputting.

11 reacties

  1. Het enigste nadeel van de naamswijziging is dat veel Belgische CVS patiënten niet weten wat ME is en zo minder makkelijk de weg naar deze website zullen vinden. Aangezien ME in België niet officieel erkend is. ME patiënten krijgen in België de simpele diagnose ‘CVS’ en worden zo makkelijker in de psychische hoek geduwd.

  2. Super!

    mjramzy

    In Nederland is ME ook niet officieel bekend, hoor!

    Dus Nederlandse CVS-ers raken net zo goed de weg kwijt. Dat willen we toch? CVS is een andere aandoening dan ME. CVS kan je hebben na een operatie of kanker of kan zich camoufleren als een Burn-out. Houdt het aan, dan kan het alsnog ME blijken te zijn. Met deze naam proberen we de kans op vervuiling zo veel mogelijk te vermijden.

    Zie verder het topic “ME(cvs).net wordt ME-gids.net” op ons forum (waar ook ruimte is om verder te discussiëren hierover, indien nodig).

  3. In de nederlandse media spreekt men vaak over ME, in België nooit, altijd enkel de benaming CVS hier. Iedereen in mijn familie en vriendenkring weet niet wat ME is, CVS kennen ze (helaas) wel allemaal. Ik zou het wel goed vinden dat de website http://www.me-gids.net duidelijk vermeld dat veel patiënten die de diagnose CVS hebben gekregen mogelijks lijden aan ME. Want in België krijgen ME-patiënten nog steeds de diagnose CVS, tenzij je bij een bio-medische arts terechtkomt zoals De Meirleir of Michael Maes.

  4. Op gebied van behandeling staan ze bij ons in België wel verder dan nederland aangezien bij ons meer bio-medische artsen en profs zijn. Maar in de media en bij de bevolking is de naam ME bij ons totaal niet ingeburgerd. Daarom vind ik het belangrijk dat deze website een vermelding plaatst zoals deze: “Veel patiënten die de diagnose CVS hebben gekregen kunnen (zonder het zelf te weten) lijden aan ME”. Vooral bedoeld voor de Belgische patiënten dus.

Geef een reactie

Zijbalk

Volg ons
ma
di
wo
do
vr
za
zo
m
d
w
d
v
z
z
29
31
1
3
4
5
6
7
8
11
13
14
15
17
19
20
21
22
25
26
27
28
29
1
2
Lezingen Dr. Martin Pall in NL en B
30/10/2012 - 31/10/2012    
20:00
Dr. Martin Pall, grondlegger van het ONOO-verklaringsmodel voor "onverklaarde ziekten", zal op 30 en 31 oktober een lezing verzorgen in Nederland respectievelijk België. Prof. dr. [...]
02 nov
02/11/2012 - 04/11/2012    
Hele dag
The Thirteenth Annual ILADS professional conference is focused on evidence-based medicine as it relates to Lyme disease and other tick- borne illnesses. The mission of [...]
Wetenschap voor Patiënten: afl. 2. Chat met Prof. De Meirleir
09/11/2012    
09:00
Vrijdag 9 november is vanaf 9 uur de tweede uitzending met Kenny de Meirleir te bekijken. Het thema van deze uitzending is: Kan ME worden [...]
ME/CVS-informatiestand in het Albert Schweitzer ziekenhuis
10/11/2012    
10:00
Ter gelegenheid van de Week van de Chronisch Zieken staan vrijwilligers van de ME/CVS-Stichting Nederland zaterdag 10 november van 10.00 tot 16.00 uur met een [...]
12 nov
12/11/2012    
18:00
De 10 meest voorkomende onderliggende ziekten die chronische vermoeidheidsklachten veroorzakenSpreker:Dr. Francis Coucke, internist, endocrinoloog en auteur van het boek “De CVS-mythe”. Hoe inschrijven ? Inschrijven [...]
16 nov
16/11/2012 - 18/11/2012    
Hele dag
Op 16, 17 & 18 november is de WUCB met een info -en verkoopsstand aanwezig op de boekenbeurs & kunsttentoonstelling  te Meerbeke die georganiseerd wordt door het Davidsfonds [...]
Wetenschap voor Patiënten: afl. 3. Chat met Prof. De Meirleir
16/11/2012    
09:00
Vrijdag 16 november is vanaf 9 uur de derde uitzending met Kenny de Meirleir te bekijken. Het thema van deze uitzending is: Is ME erfelijk? [...]
18 nov
18/11/2012    
11:30
Op 18 november 2012 zal de 7 heuvelenloop in Nijmegen plaatsvinden. Er heeft zich al iemand aangeboden om dan weer handtekeningen op te gaan halen [...]
Wetenschap voor Patiënten: afl. 4. ME en slaapproblemen (Prof. De Meirleir)
23/11/2012    
09:00
Vrijdag 23 november is vanaf 9 uur de derde uitzending met Kenny de Meirleir te bekijken. Het thema van deze uitzending is: ME en slaapproblemen? [...]
24 nov
24/11/2012    
15:00
Symposium WUCB: twee verklaringsmodellen m.b.t. ME en CVS tegenover elkaarIs onverklaard moe verklaarbaar?Op 24 november "kruisen" representanten van de twee scholen m.b.t. ME en CVS, [...]
Wetenschap voor Patiënten: afl. 5. ME & pijn. Chat met prof DeMeirleir
30/11/2012    
09:00
Vrijdag 30 november is vanaf 9 uur de vijfde uitzending met Kenny de Meirleir te bekijken. Het thema van deze uitzending is: ME en pijn [...]
Evenement op 30/10/2012
Evenement op 02/11/2012
Evenement op 18/11/2012
Evenement op 24/11/2012
Geen Evenementen
Recente Links