Behandelingen en ervaringen

ME/CVS is een complexe neurologische-immunologische aandoening. Daarbij staat een biomedische aanpak centraal. Er bestaat dan wel geen eenduidige curatieve behandeling, maar op maat van de patiënt kunnen zoveel mogelijk de talrijke afwijkingen verantwoordelijk voor de klachten behandeld worden. Deze bestaat onder andere uit het bestrijden van infecties, het normaliseren van het afweersysteem, regulering van de darmflora, etc.:

  • Behandeling van opportunistische infecties als gevolg van een verzwakt immuunsysteem
    • antiviralen (tegen EBV, CMV, HSV, HHV-6,…)
    • antibiotica (tegen Mycoplasma, chlamydia, borrelia, …)
  • Versterken en normaliseren van het afweersysteem met immunomodulatoren en/of immunoglobulinen bij een tekort
  • Maag- en darmproblemen aanpakken met gerichte probiotica en antibiotica, verteringsenzymen, ontstekingsremmers, maagzuurremmers en dieet. Bij ernstige ondervoeding of maagverlamming is intraveneuze voeding nodig.
  • Voor energie- en stofwisselingsproblemen kunnen voedingssupplementen (vb. co-Q10, L-carnitine), anti-oxidanten (chlorella, kurkuma), vitaminen (B12, C, D) toegediend worden.
  • Specifieke behandeling is nodig bij neuro-endocriene problemen (afwijkingen aan schildklier of bijnieren,…)
  • Om het leed te verzachten, kan aanvullende symptoombehandeling tijdelijk uitkomst bieden:
    • Pijn kan verzacht worden op twee manieren:
      • Medicamenteus met pijnstillers, ontstekingsremmers of medicatie tegen zenuwpijn. Antidepressiva in lage dosis kunnen een pijnstillend effect hebben.
      • Niet-medicamenteus: massage of TENS bij een kinesitherapeut, osteopathie om pijnlijke spier- en gewrichtsblokkades op te heffen.
    • Slaapmedicatie bij slaapstoornissen

Belangrijk: Hoe sneller de diagnose gesteld en hoe sneller de behandeling ingesteld, des te meer kans op een beter herstel. Immers hoe langer ziek, hoe meer kans op blijvende schade en een kettingreactie van complicaties.

Zijbalk

Volg ons
ma
di
wo
do
vr
za
zo
m
d
w
d
v
z
z
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
10 feb
10/02/2016    
19:30
Lezing CVS, ME, lekkende darm en depressie door: prof. dr. Michael Maes Op 10 februari organiseert Revitalis een gratis informatieavond. Prof. Dr. Michael Maes, bekend [...]
Forgotten Plague
28/02/2016    
14:30
Forgotten Plague is een reis door de verborgen wereld van Myalgische Encefalomyelitis (Chronisch Vermoeidheidssyndroom). Het is een schokkend verhaal over hoe onze gezondheidszorg faalt in [...]
Evenement op 28/02/2016
Forgotten Plague
28 feb 16
Geen Evenementen
Recente Links