Beter leven met fibromyalgie

Auteur: van Galen, Aty
Uitgever: Woerden: NIGZ
ISBN: 9069282283 / 9789069282282
Jaar: 2000
Pagina’s: 144

Fibromyalgie komt als een dief in de nacht in het leven van duizenden mensen. Deze chronische aandoening berooft hen van energie en van zekerheden en laat ongevraagd pijn en beperkingen achter. Effectieve behandeling van fibromyalgie is niet mogelijk. De kwaliteit van het leven gaat langzaam maar zeker achteruit. Dit betekent dat mensen met fibromyalgie moeten leren daar zo goed mogelijk mee om te gaan. Beter leven met fibromyalgie biedt daarbij hulp.

Het eerste deel van het boek geeft inzicht in het klachtenpatroon en biedt een overzicht van andere aandoeningen die regelmatig naast fibromyalgie voorkomen.

In het tweede deel volgt een beschrijving van reguliere en alternatieve behandelaars en therapieën, zowel op lichamelijk als sociaal-emotioneel terrein, die mogelijk een bijdrage kunnen leveren aan het verminderen van de klachten. Auteur Aty van Galen belicht de diverse methoden kritisch en nuchter. Van anderen mogen geen wonderen worden verwacht. De eigen inzet van mensen met fibromyalgie is het voornaamste wapen om de kwaliteit van hun leven te verbeteren. Daarbij spelen zowel psychische als fysieke aspecten een rol. Vaak kunnen mensen meer dan ze denken, mits zij op een weloverwogen en slimme manier te werk gaan. Het boek biedt daartoe in het derde deel talloze tips, bijvoorbeeld over aanpassingen in de omgeving, over het doorbreken van negatieve gedachten, over beter slapen, maar vooral ook over hoe mensen met fibromyalgie kunnen leren door meer te bewegen minder pijn te ervaren.

Beter leven met fibromyalgie daagt mensen uit niet bij de pakken neer te zitten en er het beste van te maken. Het boek laat zien hoe dat kan en geeft een steun in de rug.

Aty van Galen (1948), psycholoog, is werkzaam als journalist/tekstschrijver, eindredacteur van het FES-Magazine en heeft fibromyalgie.

Geef een reactie

Zijbalk

Volg ons
Datum/Tijd Evenement
15/03/2026
14:00 - 18:00
Ligbetoging Not Recovered Belgium te Brussel
Recente Links
ma
di
wo
do
vr
za
zo
m
d
w
d
v
z
z
28
29
30
31
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
7e Invest in ME International Conference - Building a Future for Research into ME
01/06/2012    
09:00
The 7th Invest in ME International ME/CFS Conference 2012 Building a Future for Research into ME Clinical and Research Updates in Myalgic Encephalomyelitis CONFERENCE DESCRIPTION [...]
Bunnik: informatiebijeenkomst voor langdurig zieke werknemers
05/06/2012    
13:30
Voor mensen met ME/CVS, Whiplash, en andere ‘moeilijk objectiveerbare’ gezondheidsproblemen en hun hulpverleners. Op deze bijeenkomst kunt u informatie en tips verwachten over: de rechten [...]
“De gevolgen van een niet-aangeboren hersenletsel"
16/06/2012    
14:00
Wij nodigen jullie graag uit op onze eerstvolgende bijeenkomst die bestemd is voor whiplashpatiënten en hun partners alsook voor medici, behandelaars en andere geïnteresseerden:          [...]
16 jun
16/06/2012    
14:00
SprekersDr. Peperkamp (neuroloog)Dr. De Raedt (gezonde voeding)