Bron:

| 3442 x gelezen

De bewustmakingsactie aan De Brouckèreplein in Brussel voor ME/cvs-patiënten ter ere van Wereld ME-dag genereerde heel wat aandacht! Met lege schoenenparen werden de vergeten slachtoffers getoond.

Bruzz.be: Actie aan De Brouckèreplein voor ‘vergeten slachtoffers’ chronisch vermoeidheidssyndroom

Naar aanleiding van de Wereld ME/CVS-dag vond zaterdag op het Brouckèreplein een bewustmakingsactie plaats voor de vergeten ziekte ‘myalgische encefalomyelitis’ of chronisch vermoeidheidssyndroom (ME/CVS). De organisatoren vragen een betere zorg en meer wetenschappelijk onderzoek.

Citaat: “12ME pleit dan ook voor een betere zorg en meer wetenschappelijk onderzoek naar de ziekte. Duitsland en Nederland hebben in navolging van een Europese resolutie uit 2020 intussen een onderzoeksprogramma opgesteld, maar België loopt hierin nog achter.”

HLN: Bewustmakingsactie ‘Millions Missing’ brengt ME/CVS-patiënten onder de aandacht

Op het De Brouckèreplein in Brussel werd vandaag een opvallende actie gehouden. Een hondertal paar schoenen lagen er deze namiddag verspreid over het plein. Met de actie ‘Millions Missing’ wil de 12ME-vereniging aandacht vragen voor ME/CVS-patiënten. “We hebben nood aan erkenning en een behandeling van de ziekte”, stelt voorzitter Kristien De Vos.

VRT: Actie in Brussel voor patiënten chronisch vermoeidheidssyndroom: “Dokters denken nog vaak dat het tussen de oren zit”

Naar aanleiding van de Wereld ME/CVS-dag heeft op het Brouckèreplein in Brussel een bewustmakingsactie plaatsgevonden voor de vergeten ziekte ‘myalgische encefalomyelitis’ of chronisch vermoeidheidssyndroom (ME/CVS). De organisatoren vragen een betere zorg en meer wetenschappelijk onderzoek.

Kijk op de Facebookpagina van 12ME voor meer beeldmateriaal: https://www.facebook.com/12MEPage/ en dan specifiek deze post.


Update: ondertussen schreef 12ME een verslag van de geslaagde Millions Missing actie:

Geef een reactie

Zijbalk

Volg ons
ma
di
wo
do
vr
za
zo
m
d
w
d
v
z
z
30
31
1
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
15
16
18
19
20
21
22
23
24
25
27
29
30
1
2
WvP college: Interview met kinderarts Dr. Nigel Speight
07/01/2014    
Hele dag
Dinsdag 7 januari 2014 is het 28e college met Dr. Nigel Speight te bekijken. Het thema van deze uitzending is: Dr. Nigel Speight over zijn [...]
WvP college: Wat is ME en wat is CVS? Criteria voor ME (Dr. Speight)
14/01/2014 - 15/01/2014    
Hele dag
Dinsdag 14 januari 2014 is het 28e en 29e college met Dr. Nigel Speight te bekijken. De thema's van deze uitzendingen zijn: College 29: Wat is [...]
WvP Chatsessie. Wat is ME en wat is CVS? Criteria voor ME (Dr. Speight)
17/01/2014    
Hele dag
Dinsdag 14 januari 2014 is het 28e en 29e college met Dr. Nigel Speight te bekijken. De thema's van deze uitzendingen zijn: College 29: Wat is [...]
26 jan
26/01/2014    
16:30
Op zondag 26 januari om 16:30 in het CVS/ME Medisch Centrum Amsterdam te zien op SBS6 in het programma Feiten en Fabels. Wij leggen dan [...]
WvP college: ME en het verloop van de ziekte.  ME en kinderen (Dr. Speight)
28/01/2014    
Hele dag
Dinsdag 28 januari 2014 is het 31e en 32e college met Dr. Nigel Speight te bekijken. De thema's van deze uitzendingen zijn: College 31: ME en [...]
WvP Chatsessie: ME en het verloop van de ziekte.  ME en kinderen (Dr. Speight)
31/01/2014    
Hele dag
Dinsdag 28 januari 2014 is het 31e en 32e college met Dr. Nigel Speight te bekijken. De thema's van deze uitzendingen zijn: College 31: ME en [...]
Evenement op 26/01/2014
Geen Evenementen
Recente Links