Bron:

| 3408 x gelezen

De bewustmakingsactie aan De Brouckèreplein in Brussel voor ME/cvs-patiënten ter ere van Wereld ME-dag genereerde heel wat aandacht! Met lege schoenenparen werden de vergeten slachtoffers getoond.

Bruzz.be: Actie aan De Brouckèreplein voor ‘vergeten slachtoffers’ chronisch vermoeidheidssyndroom

Naar aanleiding van de Wereld ME/CVS-dag vond zaterdag op het Brouckèreplein een bewustmakingsactie plaats voor de vergeten ziekte ‘myalgische encefalomyelitis’ of chronisch vermoeidheidssyndroom (ME/CVS). De organisatoren vragen een betere zorg en meer wetenschappelijk onderzoek.

Citaat: “12ME pleit dan ook voor een betere zorg en meer wetenschappelijk onderzoek naar de ziekte. Duitsland en Nederland hebben in navolging van een Europese resolutie uit 2020 intussen een onderzoeksprogramma opgesteld, maar België loopt hierin nog achter.”

HLN: Bewustmakingsactie ‘Millions Missing’ brengt ME/CVS-patiënten onder de aandacht

Op het De Brouckèreplein in Brussel werd vandaag een opvallende actie gehouden. Een hondertal paar schoenen lagen er deze namiddag verspreid over het plein. Met de actie ‘Millions Missing’ wil de 12ME-vereniging aandacht vragen voor ME/CVS-patiënten. “We hebben nood aan erkenning en een behandeling van de ziekte”, stelt voorzitter Kristien De Vos.

VRT: Actie in Brussel voor patiënten chronisch vermoeidheidssyndroom: “Dokters denken nog vaak dat het tussen de oren zit”

Naar aanleiding van de Wereld ME/CVS-dag heeft op het Brouckèreplein in Brussel een bewustmakingsactie plaatsgevonden voor de vergeten ziekte ‘myalgische encefalomyelitis’ of chronisch vermoeidheidssyndroom (ME/CVS). De organisatoren vragen een betere zorg en meer wetenschappelijk onderzoek.

Kijk op de Facebookpagina van 12ME voor meer beeldmateriaal: https://www.facebook.com/12MEPage/ en dan specifiek deze post.


Update: ondertussen schreef 12ME een verslag van de geslaagde Millions Missing actie:

Geef een reactie

Zijbalk

Volg ons
ma
di
wo
do
vr
za
zo
m
d
w
d
v
z
z
26
27
29
30
31
1
2
4
5
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
Campagneshow ‘Stop de diagnose CVS’ te Brugge
28/10/2015    
19:30
De campagne ‘Stop de diagnose CVS’ komt naar West Vlaanderen! Op woensdag 28 oktober 2015 vindt de tweede show plaats van de campagne ‘stop de [...]
WvP college: Gen-expressie en inspanning (Dr. Lucinda Bateman)
03/11/2015    
Hele dag
Dinsdag 3 november 2015 is het 72e college met Dr. Lucinda Bateman te bekijken. Het thema van deze uitzending is: College 72: Gen-expressie en inspanningWil [...]
WvP college: Gen-expressie en inspanning (Dr. Lucinda Bateman)
06/11/2015    
Hele dag
Dinsdag 3 november 2015 is het 72e college met Dr. Lucinda Bateman te bekijken. Het thema van deze uitzending is: College 72: Gen-expressie en inspanningWil [...]
WvP college: FAQs uit de klinische praktijk (deel 1) (Dr. Lucinda Bateman)
17/11/2015    
Hele dag
Dinsdag 17 november 2015 is het 73e college met Dr. Lucinda Bateman te bekijken. Het thema van deze uitzending is: College 73: FAQs uit de [...]
WvP college: FAQs uit de klinische praktijk (deel 2) (Dr. Lucinda Bateman)
01/12/2015    
Hele dag
Dinsdag 1 december 2015 is het 74e college met Dr. Lucinda Bateman te bekijken. Het thema van deze uitzending is: College 74: FAQs uit de [...]
02 dec
02/12/2015    
19:00
Wat is cvs? Wat zijn de symptomen? Wat zijn de oorzaken? Hoe behandelen? En alles wat u er nog meerover wil weten… WOENSDAG 2 DECEMBER [...]
WvP college: FAQs uit de klinische praktijk (deel 2) (Dr. Lucinda Bateman)
04/12/2015    
Hele dag
Dinsdag 1 december 2015 is het 74e college met Dr. Lucinda Bateman te bekijken. Het thema van deze uitzending is: College 74: FAQs uit de [...]
Evenement op 28/10/2015
Evenement op 02/12/2015
Geen Evenementen
Recente Links