Bron:

| 11508 x gelezen

De organisatoren van de nationale me/cvs protestactiedag van 14 maart die zich hebben verenigd onder de wake-up call beweging lanceren een briefcampagne naar aanleiding van 12 mei, de internationale ME dag.

 

De organisatoren vragen om aan deze actie zoveel als mogelijk bekendheid te geven om de kans op een succes te vergroten, patiënten in de strijd voor patiënten is immers het motto van de wake-up call beweging.

Op 12 mei is het internationale ME/cvs en fibromyalgie awareness day!

Ondanks de inspanningen die er geleverd zijn bij het organiseren van de nationale me/cvs protestactie en de drukke agenda die wij nu voor de boeg hebben in het afhandelen van meerdere politieke afspraken, hebben wij beslist om een briefcampagne op te starten naar aanleiding van 12 mei om deze dag niet onopgemerkt te laten voorbij gaan.

Wij roepen dus alle patiënten, familie & vrienden op om aan onze ’12 mei briefactie’ mee te werken, want het is met behulp van jullie inzet dat wij de media trachten te sensibiliseren om van deze actie een succes te maken! Patiënten in de strijd voor patiënten is immers het motto van de WUCB.

Wat is de bedoeling?

HIER kunt u een voorgetypte brief downloaden.

U hoeft er enkel uw voornaam en het aantal jaren dat u ME/fibromyalgie patiënt bent onder te typen. Indien u vriend of familie bent, vermeldt u dat eenvoudigweg onderaan de brief.

 

Daarna verstuurt u deze brief per post in de week van 2 tot 6 mei 2011 naar VRT & VTM.

Wij hopen op deze manier beide tv zenders te kunnen motiveren om op 12 mei aandacht aan onze aandoening te besteden.

 

Adressen VRT & VTM:

 

VRT

t.a.v. de nieuwsredactie

Auguste Reyerslaan 52

1043 Brussel

 

VTM

t.a.v. de nieuwsredactie

Medialaan 1

1800 Vilvoorde

 

Belangrijk! Gelieve een mailtje te sturen naar wakeupcallbeweging@yahoo.com  met vermelding ’12 mei brief verzonden’ zodat wij het succes van de actie kunnen opvolgen.

 

Wij wensen alvast iedereen van harte te bedanken die aan deze actie meedoet.

 

Binnenkort verwijzen wij u graag door naar onze gloednieuwe website: het webadres wordt hier vermeld van zodra beschikbaar.


 

Met vriendelijke groet,

Getekend, de wake-up call beweging (organisatoren van de Nationale CVS protestactie van 14 maart 2011).


De Voorbeeldbrief



 

Patiënten in de strijd voor patiënten

 

Typ hier uw gemeente, 2 mei 2011

 

Geachte,

 

Op 12 mei is het de jaarlijkse ME/CVS & fibromyalgie awareness day.

 

ME, voluit myalgische encefalomyelitis, is een zwaar invaliderende neurologische aandoening die gepaard gaat met onder meer ontstekingen van de spieren en/of  hersenen & immunologische afwijkingen.

 

Duizenden patiënten die aan ME lijden worden in België en omringende landen jammer genoeg nog steeds verkeerdelijk gediagnosticeerd als patiënten die zogezegd lijden aan het chronisch vermoeidheidssyndroom (CVS).

 

Deze medische dwaling heeft als gevolg dat ME patiënten de nodige medische zorgen NIET krijgen toegediend. Ook op het vlak van erkenning heeft dit verstrekkende gevolgen, nochtans is ME sinds 1964 door de WHO (World Health Organisation) erkend als neurologische ziekte!

 

Het is dan ook van het allergrootste belang de schrijnende gevolgen van deze ziekte eindelijk op een ernstige manier onder de aandacht te brengen.  Als ME patiënt zou het mij, en samen met mij, enkele duizenden patiënten verheugen dat men de ME werelddag niet onopgemerkt voorbij laat gaan.

 

De ME werelddag is er om het politieke en maatschappelijke besef aan te wakkeren dat wij als patiënten niet eindeloos kunnen wachten op een gedegen gezondheidszorg en de erkenning van onze ziekte.

 

De patiëntengemeenschap zou het dan ook enorm op prijs stellen  dat de media op 12 mei ons niet vergeet en dat aan deze problematiek enige aandacht wordt besteed.

 

 

Met beleefde groeten,

 

Getekend,

 

Dhr/Mevr.                ,…?…  jaar ME/CVS en/of fibromyalgie patiënt.

 

Sympathisant van de wake-up call beweging.

Heeft u nog vragen dan kan u ons contacteren via: wakeupcallbeweging@yahoo.com 

Geef een reactie

Zijbalk

Volg ons
ma
di
wo
do
vr
za
zo
m
d
w
d
v
z
z
1
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
14
15
16
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
07 dec
07/12/2025    
10:00 - 17:00
Sabine heeft ME/CVS en verkoopt unieke cyanotypes van vergeet-ME-nietjes. €12/stuk Actiepagina: https://acties.dewarmsteweek.be/nl-NL/project/cyanotype-vergeet-me-nietjes-voor-12-me  Online aankoop via instagram: @sabine.de.clercq 7 dec, van 10u tot 17u op Kerst/ [...]
07 dec
07/12/2025    
14:00 - 18:30
Zondag 7 december, tussen 14.00u en 18.30u organiseert Davidsfonds Temse in het kader van De Warmste Week een babbelnamiddag met optreden, verkoop van bloemcreaties, boeken, [...]
13 dec
13/12/2025    
13:30 - 18:00
Handgemaakte artikelen door ME/CVS-patiënten en hun naasten. Met infostand, heerlijke taart en gluhwein, gezelligheid en warme ontmoetingen. 13 dec van 13u30 tot 18u, Gent https://acties.dewarmsteweek.be/nl-NL/project/warmste-kerstmarktje?tab=overzicht  [...]
17 dec
17/12/2025    
19:00 - 23:00
'Dichtregels voor Onzichtbare Zieken' is een dichtbundel van WOORDENTIJ voor De Warmste Week Maar liefst 133 dichters schreven een gedicht voor deze bundel, ook Hermine [...]
21 dec
21/12/2025    
15:00 - 17:00
https://acties.dewarmsteweek.be/nl-NL/project/speel-het-warm It's the most wonderful time of the year! Het Heers Kerst Combo zal samen met gelegenheidskoor Ambitus vlammen voor de Warmste Week op ons [...]
Evenement op 13/12/2025
Evenement op 17/12/2025
Evenement op 21/12/2025
Datum/Tijd Evenement
17/11/2025 - 24/12/2025
11:00 - 12:00
De Warmste Week: De Warmste Muur
07/12/2025
10:00 - 17:00
De Warmste Week: Cyanotypes van vergeet-ME-nietjes
07/12/2025
14:00 - 18:30
De Warmste Week: Temse vlamt mee voor ME/CVS
13/12/2025
13:30 - 18:00
De Warmste Week: Warmste Kerstmarktje Gent
17/12/2025
19:00 - 23:00
De Warmste Week: Warmste Voorleesavond
21/12/2025
15:00 - 17:00
De Warmste Week: Speel het Warm 2025
Recente Links