Bron:

| 49374 x gelezen

BRUSSEL – De referentiecentra voor het chronisch vermoeidheidssyndroom (CVS) geven teleurstellende behandelresultaten. Weinig patiënten genezen er, zo blijkt uit evaluatie.

CVS is een medisch vastgestelde, maar onverklaarbare voortdurende uitputting. In de centra krijgen CVS-patiënten een psychologische behandeling. Er bestaat nog steeds geen medicatie die de ziekte kan

genezen. Al jaren loopt de discussie of de ziekte nu fysiek dan wel psychisch is.

Lees het volledige artikel op © De Standaard 

3 reacties

  1. Kritische kijk Frank Twisk
    De hoge Gezondheidsraad en het Federaal Kenniscentrum voor de Gezondheidszorg hebben bevestigd hetgeen in 2006 al vastgesteld werd en door ME/CVS-patiënten(belangengroepen) al jaren geleden voorspeld werd:

    de “multidisciplinaire” aanpak van de Belgische “referentiecentra” (CGT/GET) werkt niet.

    Spijtig genoeg blijkt dat het Federaal Kenniscentrum voor de Gezondheidszorg de tot mislukken gedoemde koers niet fundamenteel zal wijzigen getuige de ononderbouwde stelling dat de

    psychosociale aanpak het meest geschikt is en het feit dat het Kenniscentrum in haar invulling van “multidisciplinair team” alleen plaats inruimt voor kinesitherapeuten, psychologen en artsen én
    geen ruimte biedt aan medici wiens vakgebied het meest toepasselijk is:

    virologen, immunologen, neurologen, kardiologen, endokrinologen etc.

    De klapper op de vuurpijl (wat mij betreft):

    Daarvan [CGT/GET] is wel bewezen dat ze voordelen bieden, tenminste als ze aangepast zijn aan de specifieke situatie van CVS en geleid worden door ervaren therapeuten. De resultaten in de centra vallen echter tegen en de reden hiervoor is niet duidelijk.

    Die reden lijkt mij wel duidelijk:

    de stelling dat “CGT/GET bewezen hebben voordelen te bieden” is blijkbaar onjuist!

    En weer gaan kostbare jaren voor ernstig zieke ME/CVS-patiënten verloren…

  2. Reactie Prof. Dr. Frank Comhaire
    Reactie Prof.dr.Frank Comhaire
    op Artikel gepubliceerd in Het Nieuwsblad: “CVS-centra boeken geen resultaat”

    Als reactie op het artikel in uw krant van 1 oktober 2008″CVS-centra boeken geen resultaten” wil ik het volgende kwijt. CVS (Chronische Vermoeidheidssyndroom) en fibromyalgie zijn uitingsvormen van eenzelfde ziekte die het best Myalgische Encephalopathie (ME) wordt genoemd. De ziekte tast het centrale zenuwstelsel aan, met een verstoorde hersenfunctie als gevolg, ontregelt het hormoonevenwicht en vermindert de energieproductie in de lichaamcellen.

    Allicht is de ziekte het gevolg van een overdreven afweerreactie (immunologisch) tegen een virusinfectie, bij een persoon van wie de toestand vooraf verzwakt was als gevolg van fysieke, emotionele, sociale of familiale overbelasting. Voor de ziekte bestaat geen geneesmiddel. Wel kan het herstel worden bevorderd door aangepaste behandeling, die in ongeveer vier op vijf gevallen tot een herneming van de normale bezigheden leidt.

    Met dank aan Lelie

  3. Reactie Prof. Dr. Frank Comhaire ?? Echt waar?
    Ik heb geen zekerheid dat dit de reactie is van Prof. Comhaire, heeft hij dit hier zelf geplaatst? Dat durf ik te betwijfelen.

Geef een reactie

Zijbalk

Volg ons
ma
di
wo
do
vr
za
zo
m
d
w
d
v
z
z
27
29
30
31
1
2
3
5
6
7
8
9
10
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
WvP college: Rob Arnoldus: Je suis ME
28/07/2015    
Hele dag
Dinsdag 28 juli 2015 is het 65e college met Rob Arnoldus te bekijken. Het thema van deze uitzending is: College 65: Je suis ME. ME [...]
WvP college: Michael Koolhaas & prof. Frans Visser: ME: grotere gevolgen dan alleen de ziekte zelf
04/08/2015    
Hele dag
Dinsdag 4  augustus 2015 is het 66e college met Michael Koolhaas en prof. Frans Visser te bekijken. Het thema van deze uitzending is: College 66: [...]
WvP college: Frank Twisk: Het leven van een ME patiënt: heden, verleden en toekomst
11/08/2015    
Hele dag
Dinsdag 11  augustus 2015 is het 67e college met Frank Twisk te bekijken. Het thema van deze uitzending is: College 67: Het leven van een [...]
Evenement op 28/07/2015
Geen Evenementen
Recente Links