Bron:

| 7540 x gelezen

Open Medicine Foundation, 17 februari 2018

Vandaag delen we een video van Dr. Olav Mella van de University van Bergen in Noorwegen en lid van het OMF wetenschappelijk adviesorgaan.

In zijn lezing, praat Dr. Mella over het bewijs voor auto-immuniteit en metabolische stoornissen bij ME/CVS en wat deze bevindingen kunnen betekenen voor behandelingen. De lezing is in het Noors, maar wel met Engelse ondertiteling beschikbaar in het menu.

Dr. Mella heeft de volgende punten:

  • Auto-immuniteit: Het is duidelijk dat het immuunsysteem onderdeel is bij de pathologie van ME/CVS, en hij gaf aan dat ondanks dat er bewijs is voor auto-immuniteit, ME/CVS zich niet gedraagt al een “klassieke” auto-immuunziekte.
  • Genetisch: Bewijs voor genetisch aanleg bij ME/CVS is naar voren gekomen in meerdere studies, en zijn team is op dit moment bezig families te bestuderen om dit beter te begrijpen.
  • Cytokines: Hij gelooft dat de vele afwijkingen die geobserveerd zijn in cytokines, signaalmoleculen kunnen zijn die een ontsteking aangeven, en dit kan een onderliggend probleem zijn bij ME/CVS, maar het is onwaarschijnlijk dat cytokines het probleem of de oplossing is bij ME/CVS.
  • Rituximab: Mella’s team heeft gekeken naar rituximab voor een mogelijke behandeling, door het bewijs dat B-cellen overactief zijn bij ME/CVS. Door deze cellen af te breken met rituximab, kunnen er positieve effecten zijn voor patiënten. In zijn meest recente studie naar Rituximab kwam er geen significante verbetering bij patiënten. Hij gelooft dat artsen voorzichtig moeten zijn met het voorschrijven van rituximab, tegelijkertijd gelooft hij wel dat er een subgroep patiënten is waarbij rituximab wel effectief kan zijn. Echter zijn hier geen markers voor het identificeren van deze patiënten.
  • Cyclofosfamide: Mella’s meest recente studie met cyclofosfamide, wat voor een meer algemeen immunosuppressie zorgt, laat een beter resultaat zien dan met rituximab. Echter patiënten reageren hier minder goed op, het veroorzaakt immers misselijkheid.

Voor meer details bekijk de video of lees de vertaling op YouTube.

Autoimmunitet og metabolisme ved ME/CFS – Foredrag av professor Olav Mella.

Autoimmunitet og metabolisme ved ME/CFS – Foredrag av professor Olav Mella. Foredraget ble holdt 21. november 2017, på en åpen fagdag arrangert av Norges ME-forening. Finn mer stoff om ME på ME-foreningens nettside: www.me-foreningen.info

© Vertaling Ilona voor de Open Medicine Foundation. Redactie zuiderzon, ME-gids.

Eén reactie

Geef een reactie

Zijbalk

Volg ons
ma
di
wo
do
vr
za
zo
m
d
w
d
v
z
z
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
13
14
16
17
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Screening Unrest in Antwerpen
11/01/2018    
20:00
Extra voorstelling te Antwerpen op donderdag 11 januari 2018 (20u)  Locatie: Auditorium Permeke, De Coninckplein 25 – 2060 Antwerpen Inkom 5€ (er zijn eveneens 100 plaatsen beschikbaar) Reserveren kan door te mailen [...]
Screening Unrest in Rotterdam
15/01/2018    
19:00
Unrest continues its tour around the Netherlands. We will be at the Kino Rotterdam on Monday evening, 15 January 2018. Please join us in thanking [...]
Screening Unrest in Leiden
24/01/2018    
19:00
Did you miss the previous Unrest screening in Leiden? Here's your second chance! Come join us at the Kijkhuis on Wednesday, 24 January at 19:00. [...]
Screening Unrest in Nijmegen
31/01/2018    
19:00
Op woensdag 31 januari a.s. in Filmhuis O42 in NijmegenDe film begint om 19:00 uur. Erna zal een korte vraag- en antwoordsessie worden gehouden.Er is [...]
Evenement op 11/01/2018
Evenement op 15/01/2018
Evenement op 24/01/2018
Evenement op 31/01/2018
Geen Evenementen
Recente Links