Bron:

| 16366 x gelezen

Eddie Ngaluafe, Griffith University, 3 september 2020



Codirecteurs Professor Sonya Marshall-Gradisnik en Professor Don Staines van het National Centre for Neuroimmunology and Emerging Diseases [Nationaal Centrum voor Neuro-immunologie en Opkomende Ziekten]

Onderzoek aan Griffity University heeft de kost van de invaliderende ziekte myalgische encefalomyelitis/chronisch vermoeidheidssyndroom (ME/cvs) in Australië berekend op 14.5 miljard Australische dollar (bijna 9 miljard euro) per jaar.

Professor Sonya Marshall-Gradisnik, codirecteur van het National Centre for Neuroimmunology and Emerging Diseases (NCNED) [Nationaal Centrum voor Neuro-immunologie en Opkomende Ziekten] zegt dat het cijfer de aanzienlijke economische tol op patiënten en de bredere gezondheidseconomie laat zien.

“Onze analyse van ziektekosten houdt rekening met de directe kosten van het gezondheidszorgsysteem, de uitgaven voor eigen rekening, de kosten van toegang tot de gezondheidszorg en de indirecte kosten die verband houden met verloren inkomsten.

“We weten dat patiënten en verzorgers aanzienlijke medische en sociale lasten ervaren, maar minder bekend zijn de buitengewone economische kosten voor patiënten, hun verzorgers en de Australische economie.”

“We weten dat patiënten en verzorgers aanzienlijke medische en sociale lasten ervaren, maar minder bekend zijn de buitengewone economische kosten voor patiënten, hun verzorgers en de Australische economie.”

Codirecteur Professor Don Staines van NCNED zei dat terwijl ME/cvs-patiënten de grootste kostenlast dragen, de kosten voor de gezondheidszorg als gevolg van hospitalisatie en aanverwante diensten de Australische Overheid jaarlijks ongeveer 858 miljoen Australische dollar [527 miljoen euro] bedragen.

“De aanzienlijke kosten voor de Australische economie van deze ziekte moeten erkend worden en overheden moeten meer investeren in de diagnose en behandeling van deze invaliderende aandoening om de last van ME/cvs in Australië en wereldwijd te verlichten.”

Professor Marshall-Gradisnik zei dat de bevindingen van invloed zouden kunnen zijn op het toekomstige Australisch economische beleid voor de gezondheidszorg, net nu er COVID-19-patiënten zijn die blijkbaar ME/cvs-achtige symptomen vertonen.

Het onderzoek is gepubliceerd in Frontiers of Public Health. Het is de eerste studie naar de economische impact van ME/cvs in Australië, van onderzoekers aan NCNED, Menzies Health Institute of Queensland en Griffity University.

© Griffith University. Vertaling Zuiderzon, redactie Abby, ME-gids.


Lees ook van de Griffith University:

Geef een reactie

Zijbalk

Volg ons
Datum/Tijd Evenement
15/03/2026
14:00 - 18:00
Ligbetoging Not Recovered Belgium te Brussel
Recente Links
ma
di
wo
do
vr
za
zo
m
d
w
d
v
z
z
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
05 jun
05/06/2009    
19:00
Onderwerpen: wetenschappelijke stand van zaken bio-LOGISCHE verklaring voor ME(CVS) potentiële gevaren van inspanning randvoorwaarden voor een succesvolle koerswijziging. ME-dische behandeling in referentie-centra Sprekers: Frank Twisk [...]
ME Conference in Norway
12/06/2009    
09:30
The Norwegian Myalgic Encephalopathy Association will be hosting a Conference on Myalgic Encephalopathy (ME) for Health Personnel on 12 June, 2009 in Norway. The Conference [...]
23 jun
23/06/2009    
13:30
De Steungroep ME en Arbeidsongeschiktheid organiseert dinsdag 23 juni aanstaande een informatiemiddag in Hengelo. Tijdens deze middag komen ME/CVS-patiënten, de Steungroep en het UWV Hengelo [...]
Evenement op 05/06/2009
Evenement op 12/06/2009