Bron:

| 1012 x gelezen

Onafhankelijke onderzoekers – iemand die niet verbonden is aan een academische instelling – Mark Vink ([Nederlandse huisarts] die zelf ernstige ME/cvs heeft) en Alexandra Vink-Niese hebben een artikel gepubliceerd in het Journal of Clinical Medicine getiteld “An Overview of Severe Myalgic Encephalomyelitis” [“Een overzicht van ernstige myalgische encefalomyelitis”].

In het artikel, een 44 pagina’s tellend literatuuroverzicht over ernstige ME/cvs, presenteren

  1. Hoewel er nog geen effectieve behandeling voor ME/cvs bestaat, kan deze aandoening invaliderender zijn dan veel andere ziekten.
  2. Mensen met de ernstigste vorm van ME/cvs zijn 24 uur per dag aan bed gekluisterd en moeten vanwege hun ernstige overgevoeligheid voor licht en geluid in donkere en stille kamers liggen.
  3. ME/cvs kan leiden tot ernstige, levensbedreigende ondervoeding, waardoor sondevoeding (enterale voeding) of voeding die rechtstreeks in de bloedbaan wordt toegediend (parenterale voeding) nodig is.
  4. Het belangrijkste kenmerk is postexertionele malaise (PEM), een verergering van de symptomen na zeer kleine (triviale) mentale of fysieke inspanningen, wat leidt tot tijdelijk functieverlies en abnormaal vertraagd herstel.
  5. Hoewel een test die wordt gebruikt om te beoordelen hoe goed het hart, de longen en de spieren van een persoon tijdens inspanning werken – een tweedaagse cardiopulmonale inspanningstest (CPET) – objectief bewijs kan leveren voor de abnormale reactie op inspanning bij mensen met ME/cvs, kan deze test ernstige terugvallen veroorzaken en is deze niet geschikt voor de meest ernstig zieke patiënten, die te ziek zijn om deze test te ondergaan.

Na een gedetailleerde bespreking van het bewijsmateriaal, concluderen Vink en Vink-Niese:

“Er is toegewijd, gericht onderzoek met behulp van geavanceerde medische technologieën nodig om meer inzicht te krijgen in het onderliggende ziektemechanisme. Dit zal ons in staat stellen om effectieve farmacologische behandelingen te vinden en tegemoet te komen aan de onvervulde medische behoeften van deze zeer zieke mensen.”

Vink en Vink-Niese hebben eerder artikelen gepubliceerd:

© ME Research UK, 22 januari 2026. Vertaling admin, redactie NAHdine, ME-gids.

Geef een reactie

Zijbalk

Volg ons
Geen Evenementen
Recente Links
ma
di
wo
do
vr
za
zo
m
d
w
d
v
z
z
26
27
29
30
31
1
2
4
5
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
Campagneshow ‘Stop de diagnose CVS’ te Brugge
28/10/2015    
19:30
De campagne ‘Stop de diagnose CVS’ komt naar West Vlaanderen! Op woensdag 28 oktober 2015 vindt de tweede show plaats van de campagne ‘stop de [...]
WvP college: Gen-expressie en inspanning (Dr. Lucinda Bateman)
03/11/2015    
Hele dag
Dinsdag 3 november 2015 is het 72e college met Dr. Lucinda Bateman te bekijken. Het thema van deze uitzending is: College 72: Gen-expressie en inspanningWil [...]
WvP college: Gen-expressie en inspanning (Dr. Lucinda Bateman)
06/11/2015    
Hele dag
Dinsdag 3 november 2015 is het 72e college met Dr. Lucinda Bateman te bekijken. Het thema van deze uitzending is: College 72: Gen-expressie en inspanningWil [...]
WvP college: FAQs uit de klinische praktijk (deel 1) (Dr. Lucinda Bateman)
17/11/2015    
Hele dag
Dinsdag 17 november 2015 is het 73e college met Dr. Lucinda Bateman te bekijken. Het thema van deze uitzending is: College 73: FAQs uit de [...]
WvP college: FAQs uit de klinische praktijk (deel 2) (Dr. Lucinda Bateman)
01/12/2015    
Hele dag
Dinsdag 1 december 2015 is het 74e college met Dr. Lucinda Bateman te bekijken. Het thema van deze uitzending is: College 74: FAQs uit de [...]
02 dec
02/12/2015    
19:00
Wat is cvs? Wat zijn de symptomen? Wat zijn de oorzaken? Hoe behandelen? En alles wat u er nog meerover wil weten… WOENSDAG 2 DECEMBER [...]
WvP college: FAQs uit de klinische praktijk (deel 2) (Dr. Lucinda Bateman)
04/12/2015    
Hele dag
Dinsdag 1 december 2015 is het 74e college met Dr. Lucinda Bateman te bekijken. Het thema van deze uitzending is: College 74: FAQs uit de [...]
Evenement op 28/10/2015
Evenement op 02/12/2015