Bron:

| 12057 x gelezen

De bekroonde documentaire over ME/CVS, Unrest, trok op 23 maart 2018 in Leuven een 150-tal geïnteresseerden op het Docville Filmfestival. Een 50-tal personen woonden na de voorstelling het Docville+ panelgesprek bij met betrekking tot de problematiek van het Chronisch Vermoeidheidssyndroom en Myalgische Encephalomyelitis.

Verzekeringsarts/jurist Dhr. Jim Faas (NL) had het over de onregelmatigheden bij de PACE-studie en het nieuwe adviesrapport over ME/CVS van de Nederlandse gezondheidsraad.

Professor Emeritus Dr. Frank Comhaire (endocrinoloog UGent) gaf een uiteenzetting over de pathofysiologie van CVS, primaire versus secundaire CVS en de piste omtrent de verstoring van het pyruvaat dehydrogenase enzym en de mogelijke behandeling ervan.

Gunther De Bock (bestuur Wake Up Call Beweging, WUCB) sprak over de conceptuele benadering van CVS, historische ontwikkelingen, de opmars van het biomedisch onderzoek en de moeizame dialoog tussen patiënten en overheid.

Nadien was er ruimschoots gelegenheid tot vraagstelling door het publiek aan de gastsprekers. De avond werd afgerond omstreeks 23u30.

De WUCB wenst Docville van harte te bedanken voor de organisatie en de fijne samenwerking, alsook voor de fijne attentie!

Bijzondere dank gaat uit naar gastsprekers Dhr. Jim Faas en Prof. Frank Comhaire voor hun belangrijke bijdrage aan deze avond!

Noot: artsen noch studenten geneeskunde waren aanwezig, behalve Prof. Greta Moorkens, diensthoofd van het referentiecentrum UZA, die wij bij toeval zelf opmerkten achteraan in de zaal, en die tijdens het panelgesprek – alvorens Prof. Comhaire aan het woord kwam – jammer genoeg in stilte de zaal verliet.

Hieronder kunt u het panelgesprek met Dr. Jim Faas en Prof. Dr. Frank Comhaire opnieuw bekijken:

Docville+ panelgesprek “Unrest” (ME/CVS) WUCB vzw

Docville+ panelgesprek over de problematiek van het Chronisch Vermoeidheidssyndroom en Myalgische Encephalomyelitis. Naar aanleiding van de vertoning van de bekroonde ME/CVS documentaire “Unrest” tijdens het Docville filmfestival te Leuven/België – vrijdag 23 maart 2018. Gastsprekers: verzekeringsarts/jurist Dhr. Jim Faas (NL), Professor em.dr. Frank Comhaire (Ugent), Gunther De Bock – moderator (WUCB vzw).

https://www.youtube.com/watch?v=JtK-OlQe4Pc 

Deze video mag uiteraard massaal gedeeld worden. Hij duurt 1,5 uur; je kan het op eigen tempo in stukjes beluisteren en bekijken.

Veel plezier alvast, het is jullie gegund,

Met vriendelijke groetjes,

het WUCB bestuur en haar medewerkers

Impressie

Bekijk foto’s van de avond op de Facebookpagina van de WUCB:

Screening Unrest filmfestival

Beste lotgenoten, familie, vrienden, Unrest trekt een 150-tal geïnteresseerden op het Docville Filmfestival. Een 50-tal personen woonden na de voorstelling het Docville+ panelgesprek bij met betrekking tot de problematiek van het Chronisch Vermoeidheidssyndroom en Myalgische Encephalomyelitis. Verzekeringsarts/jurist Dhr. Jim Faas (NL) had het over de onregelmatigheden bij de PACE trial en het nieuwe adviesrapport over ME/CVS van de Nederlandse gezondheidsraad.


Lees ook van Dr. Jim Faas

Lees ook i.v.m. Prof. Dr. Comhaire

Lees ook i.v.m. Unrest

 

 

 

Geef een reactie

Zijbalk

Volg ons
ma
di
wo
do
vr
za
zo
m
d
w
d
v
z
z
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
13
14
16
17
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Screening Unrest in Antwerpen
11/01/2018    
20:00
Extra voorstelling te Antwerpen op donderdag 11 januari 2018 (20u)  Locatie: Auditorium Permeke, De Coninckplein 25 – 2060 Antwerpen Inkom 5€ (er zijn eveneens 100 plaatsen beschikbaar) Reserveren kan door te mailen [...]
Screening Unrest in Rotterdam
15/01/2018    
19:00
Unrest continues its tour around the Netherlands. We will be at the Kino Rotterdam on Monday evening, 15 January 2018. Please join us in thanking [...]
Screening Unrest in Leiden
24/01/2018    
19:00
Did you miss the previous Unrest screening in Leiden? Here's your second chance! Come join us at the Kijkhuis on Wednesday, 24 January at 19:00. [...]
Screening Unrest in Nijmegen
31/01/2018    
19:00
Op woensdag 31 januari a.s. in Filmhuis O42 in NijmegenDe film begint om 19:00 uur. Erna zal een korte vraag- en antwoordsessie worden gehouden.Er is [...]
Evenement op 11/01/2018
Evenement op 15/01/2018
Evenement op 24/01/2018
Evenement op 31/01/2018
Geen Evenementen
Recente Links