Bron:

| 11100 x gelezen

2006-08-04

Vrijdag”ochtend”.

Het is half drie als ik uit bed kom, en ik heb het koud.
Terwijl ik de koffieapparaat in werking stel, kijk ik op mijn thermometer in de woonkamer, 18 graden.
Mooi niet is wat ik denk, en zet de verwarming aan.
De stroom is deze weken een vriend en metgezel, vorig week loeide de elektra via mijn airco nu via mijn verwarming.

Ach, ik vind iets koelte eigenlijk wel lekker maar deze uitersten zijn voor mijn lijf niet navolgbaar, verder het weer is triest en herfstig, dit kan ik mentaal niet echt leuk vinden, ook onnavolgbaar.
Mijn woonkamer en wasrekje met kleding is ook in de war, een dikke wintertrui, een korte broek, een hemdje en een setje Noorse wollen sokken hangen te drogen.

Langzaam ontspruit de warmte zich in mijn kamer, en mijn vingers worden ietwat beweeglijker, dat is ook wel zo prettig, het is vandaag tijd voor mijn column, en ik heb geen gedachten deze in te vullen.
Koffie, helpt mij de radertjes in mijn hoofd een versnelling hoger te zetten, maar mijn rook van mijn shagje beneveld deze versnelling weer.

Dan zie ik mijn motiefzoeker, en ineens rollen mijn gedachten op papier: dat is ook zo, sinds nu een kleine maand beoefen ik een nieuwe hobby.
Mijn naaldatelier ligt stil, ik krijg de fijne coördinatie niet meer voor elkaar.
Geen doel maakte mij echt gek, en ik heb mij met al mijn energie op een hobby gestort die ik al had, maar waar ik nu door lesmateriaal en zelfstudie een hoger level probeer te bereiken.
Da, s mooi werk en ook een vorm die men tot kunst uit kan bouwen.
De foto’ s van de afgelopen dagen zijn vooral in en om huis.
Vorige week zette ik mijn camera veelal gericht op de 1e opdracht, fotograferen van landhuizen en verder dieren en de natuur.

Fijn weer een doel en een hobby te hebben die ik actief zowel kan uitvoeren alswel leren.
Intussen heb ik de schemerlamp aan boven mijn werktafel, rol nog eens een shagje, en denk opnieuw na.
Veel denkruimte zit er niet meer in dit hoofd.
Misschien nog de gedachte: hoe ziek je ook bent, zorg dat je een doel hebt wat leuk en of haalbaar is, zonder is enkel en alleen ziek zijn!

Maar dat is mijn motief.

Iemand anders kan zijn motieven wel heel verschillend zoeken en of ervaren.

Henk Arjen Baas copyright.

Geef een reactie

Zijbalk

Volg ons
Datum/Tijd Evenement
15/03/2026
14:00 - 18:00
Ligbetoging Not Recovered Belgium te Brussel
Recente Links
ma
di
wo
do
vr
za
zo
m
d
w
d
v
z
z
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29
31
1
2
3
4
WUCB Symposium te Brugge
25/10/2012    
19:00
Op 25 oktober 2012 organiseert de WUCB een eerste symposium over ME/CVS, zij hopen u dan ook van harte te mogen verwelkomen te Brugge!Beluister hun [...]
Lezingen Dr. Martin Pall in NL en B
30/10/2012 - 31/10/2012    
20:00
Dr. Martin Pall, grondlegger van het ONOO-verklaringsmodel voor "onverklaarde ziekten", zal op 30 en 31 oktober een lezing verzorgen in Nederland respectievelijk België. Prof. dr. [...]
02 nov
02/11/2012 - 04/11/2012    
Hele dag
The Thirteenth Annual ILADS professional conference is focused on evidence-based medicine as it relates to Lyme disease and other tick- borne illnesses. The mission of [...]
Evenement op 25/10/2012
Evenement op 30/10/2012
Evenement op 02/11/2012