Bron:

| 11264 x gelezen

Een drama rond ME/CVS heeft zich onlangs afgespeeld in Ravels. Omdat de zorgen voor een zwaarzieke ME/CVS-patiënte te zwaar werden voor haar man, hadden ze besloten samen uit het leven te stappen. De man wurgde zijn echtgenote maar zijn eigen zelfmoordpoging mislukte.

Het wordt hoog tijd dat de overheid haar verantwoordelijkheid neemt, haar koers drastisch verlegt en geld investeert in onderzoek naar de medische oorzaken.

Man (64) wil niet terug naar flat waar hij zijn zieke vrouw doodde

Wurger smeekt: ‘Hou me in de cel’

woensdag 30 november 2011. Auteur: Ivo Meulemans

De 64-jarige Albert Van Eemeren kneep de keel van zijn zieke vrouw dicht en probeerde zichzelf daarna van het leven te beroven.

RAVELS – De wanhopige man uit Ravels die vorige week zijn zwaar zieke echtgenote heeft gewurgd, wil niet terug naar de ‘moordflat’. Hij heeft het gerecht gesmeekt hem in de gevangenis te houden.

De raadkamer in Turnhout heeft de aanhouding van Albert Van Eemeren (64) met een maand verlengd. Hij heeft de moord op Annick Adriaenssens (56) bekend. De vrouw leed al jaren aan het chronische vermoeidheidssyndroom. Om een einde te maken aan de lijdensweg hadden ze samen besloten uit het leven te stappen.

Van Eemeren kneep vorige week maandag de keel van zijn vrouw dicht. Vervolgens nam hij een grote hoeveelheid slaappillen en ging naast haar in bed liggen. Naar eigen zeggen werd hij donderdag wakker en verwittigde de hulpdiensten.

‘Mijn cliënt is drie dagen in coma geweest. Toen de pillen hun uitwerking hadden gemist, besefte hij wat hij had aangericht. Hij heeft ontzettend veel spijt’, zegt zijn advocaat Peter Verpoorten.

In de gevangenis wordt Van Eemeren intensief begeleid door de medische dienst. Hij had ook al een gesprek met een psychiater. ‘Hij heeft zelf gevraagd zijn aanhouding te verlengen. De confrontatie met de plaats waar het gebeurd is, kan hij niet aan’, zegt Verpoorten.

Het gerecht onderzoekt of de uitleg van Van Eemeren steek houdt. Een toxicologisch onderzoek moet aantonen wanneer en hoe hij de pillen precies nam. 

© Het Nieuwsblad


Slachtoffer wurgmoord Annick Adriaensens gecremeerd

zaterdag 3 december 2011. Auteur: (ram)

Annick Adriaensens (56), fijn lachend op het bidprentje, overleed vorige week in het appartement dat ze samen met Albert Van Eemeren (64) bewoonde aan de Weteringstraat in Ravels. © Repro Louis Verbraeken

RAVELS – In het crematorium van Turnhout is gisteren afscheid genomen van Annick Adriaensens. De 56-jarige vrouw overleed vorige week in het appartement dat ze samen met Albert Van Eemeren (64) bewoonde aan de Weteringstraat in Ravels. 

Omdat Annick zwaar ziek was door het chronisch vermoeidheidssyndroom en de zorgen hem te zwaar werden, hadden ze besloten samen uit het leven te stappen. Van Eemeren wurgde zijn echtgenote en nam nadien een grote hoeveelheid slaappillen in, maar die misten hun uitwerking.

Op het bidprentje staat een tekst van Annicks dochter Marjolein en haar vader: ‘Zoveel vragen, zoveel keer waarom… Niks is zeker in ‘t leven! Wat ik zeker weet, is dat ik je meer had moeten zeggen. Mama, je bent een heel goede moeder en ik hou superveel van je… want dat is echt waar.

De tekst van Annicks vader begint met de vraag waarom ze is heengegaan. ‘Toen je jong was, hield iedereen van jou. Ons eerste kindje zo vrolijk en blij. Voor mij mocht het altijd zo blijven, het was er zo knus. Je werd ouder en je was niet meer zo vrij. We bleven van je houden samen met je zus, die was er ook bij. Ik begrijp het niet, jij bent in het heelal waar ik jullie ontmoeten zal. Samen met ons allen, met zus en mij. (…) Ik hou de handen stevig vast, we gaan samen op reis door de eeuwigheid heen. Wees niet bang, we zijn bij jou, zodat ik jullie geen 2 maal verliezen zou.

© Het Nieuwsblad

Geef een reactie

Zijbalk

Volg ons
ma
di
wo
do
vr
za
zo
m
d
w
d
v
z
z
1
2
4
6
8
9
10
11
14
15
16
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
03 dec
03/12/2025 - 17/12/2025    
10:00 - 17:00
Sabine heeft ME/CVS en verkoopt unieke cyanotypes van vergeet-ME-nietjes. €12/stuk Actiepagina: https://acties.dewarmsteweek.be/nl-NL/project/cyanotype-vergeet-me-nietjes-voor-12-me  Online aankoop via instagram: @sabine.de.clercq 📍 Locatie: Kerst-kunstmarktje bij Entrée des Artistes, Elsegemplein [...]
05 dec
05/12/2025    
15:00 - 16:00
The LOCOME Project, a collaboration between PrecisionLife, Action for ME, and the University of Edinburgh, is nearing completion at the end of November. LOCOME aims to [...]
07 dec
07/12/2025    
14:00 - 18:30
Zondag 7 december, tussen 14.00u en 18.30u organiseert Davidsfonds Temse in het kader van De Warmste Week een babbelnamiddag met optreden, verkoop van bloemcreaties, boeken, [...]
12 dec
12/12/2025    
17:00 - 22:00
CM
Op vrijdag 12 december zetten leerlingen van De MET Leuven de warmste MET avond voor De Warmste Week Naast muziek en lekker eten is er [...]
12 dec
12/12/2025 - 21/12/2025    
18:30 - 19:00
Vrijdag 12 december om 18u30 is de opening van de fototentoonstelling Onzichtbaar-Zichtbaar in Hasselt Een intieme en krachtige fototentoonstelling over mensen die leven met een [...]
13 dec
13/12/2025    
13:30 - 18:00
Handgemaakte artikelen door ME/CVS-patiënten en hun naasten. Met infostand, heerlijke taart en gluhwein, gezelligheid en warme ontmoetingen. 13 dec van 13u30 tot 18u, Gent https://acties.dewarmsteweek.be/nl-NL/project/warmste-kerstmarktje?tab=overzicht  [...]
17 dec
17/12/2025    
19:00 - 23:00
'Dichtregels voor Onzichtbare Zieken' is een dichtbundel van WOORDENTIJ voor De Warmste Week Maar liefst 133 dichters schreven een gedicht voor deze bundel, ook Hermine [...]
21 dec
21/12/2025    
14:30 - 19:00
https://acties.dewarmsteweek.be/nl-NL/project/speel-het-warm It's the most wonderful time of the year!Het Heers Kerst Combo zal samen met gelegenheidskoor Ambitus vlammen voor de Warmste Week op ons "Speel [...]
Evenement op 03/12/2025
Evenement op 05/12/2025
Evenement op 07/12/2025
Evenement op 12/12/2025
Evenement op 13/12/2025
Evenement op 17/12/2025
Evenement op 21/12/2025
21 dec
Geen Evenementen
Recente Links