Bron:

| 17997 x gelezen

In de uitzending van het Vara TV programma ‘Langs de Leeuw’ van 24 november konden er mensen aan het woord komen die met een ribbon aandacht voor een ziekte vragen. Er waren ook enkele ME patiënten die de donkerblauwe ribbon voor de ziekte ME kwamen promoten.

De lintjes die helaas geen aandacht hebben gekregen in de uitzending op Nederland 1, werden wél in de internetuitzending ‘Langs de Leeuw XL’ behandeld. ME kreeg enkel aandacht in de internetuitzending, niettemin gaf Paul de Leeuw aan dat er het meest gemaild werd voor ME!

Dat er aandacht wordt gevraagd voor ME is broodnodig aangezien ME nog steeds als een psychologische (‘psychosomatische’) aandoening wordt beschouwd en op één hoop wordt gegooid met Chronisch Vermoeidheidssyndroom (CVS). Ook in de uitzending van Langs de Leeuw is te zien dat het idee dat ME slechts vermoeidheid is, nog steeds bestaat.

Kijk de uitzending terug door op onderstaande afbeelding te klikken:

http://langsdeleeuw.vara.nl/media/197621 Vanaf 17:30 wordt ME vernoemd en op ongeveer 18 minuten is een ME patiënte aan het woord, evenals vanaf 21:40.

Dank aan de inzet van de ME-patiënten om aanwezig te zijn in de uitzending, want dit heeft ongetwijfeld veel van hen gevergd. 


Tekst deels overgenomen van de ME/cvs Vereniging, waarvoor dank.

Eén reactie

Geef een reactie

Zijbalk

Volg ons
ma
di
wo
do
vr
za
zo
m
d
w
d
v
z
z
30
1
2
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
9:00 AM - Run for ME/CVS
28
29
30
31
1
2
3
04 okt
04/10/2019    
16:30
Boekhandel Scheltema, de Lymevereniging, de ME/cvs Vereniging en de Steungroep ME en Arbeidsongeschiktheid nodigen je van harte uit voor:Boekpresentatie Jim Faas: aantonen dat je ziek [...]
Run for ME/CVS
27/10/2019    
Hele dag
“Als je ME/CVS hebt, is naar de wc gaan al een marathon…" Voor sommige patiënten is deze uitspraak jammer genoeg geen overstatement. De quote is [...]
Evenement op 27/10/2019
Run for ME/CVS
27 okt 19
Geen Evenementen
Recente Links