Bron:

| 13681 x gelezen

John George, Philadelphia Business Journal, 25 juli 2016

Hemispherx Biopharma zei afgelopen maandag dat het zijn eerste bestelling van Ampligen verstuurd heeft in kader van een Early Access Program (vervroegd toegang tot een geneesmiddel), die patiënten met chronisch vermoeidheidssyndroom (ME/CVS) in Europa ondersteunt.

Het biotechnologiebedrijf dat in Philadelphia gevestigd is, voerde in navolging van zijn verandering in het beleid, een gewijzigde en aangepaste overeenkomst uit met Impatients NV, een in Nederland gevestigde onderneming die actief is als myTomorrows, om een Early Access Program voor rintatolimod te beginnen en beheren in Europa in Turkije. Ampligen is de merknaam in de Verenigde Staten voor rintatolimod.


Nieuwe voorzitter van Hemispherx Biopharma Dr. William M. Mitchell met CEO Thomas K. Equels in de fabriek in North Brunswick van het bedrijf. John George

Hemispherx was in ontwikkeling sinds de jaren ’70. Het bedrijf heeft Ampligen voor een verscheidenheid aan aandoeningen bestudeerd, waaronder chronisch vermoeidheidssyndroom, AIDS en kanker en als een vaccin booster. De experimentele therapie is voor geen van de indicaties goedgekeurd. In 2013 verwierp de Food and Drug Administration (FDA) de nieuwste geneesmiddelentoepassing van het bedrijf die het geneesmiddel op de markt wou brengen voor chronisch vermoeidheidssyndroom. De reden die de FDA opgaf, was dat de gegevens onvoldoende de goedkeuring van het geneesmiddel ondersteunden. Het agentschap deed de aanbeveling dat Hemispherx een nieuwe, grootschalige klinisch studie zou uitvoeren vooraleer zijn toepassing opnieuw in te sturen.

Onder de nieuwe CEO Thomas Equels, is Hemispherx op zoek om samenwerkingsverbanden en licentiedeals aan te gaan om de ontwikkeling van Ampligen voor een verscheidenheid aan mogelijke toepassingen te bevorderen.

In een reactie op het Early Access Program, zei Equels, “Dit programma zal patiënten met chronisch vermoeideidssyndroom (ME/CVS), die geconfronteerd worden met een onvervulde medische behoefte in de EU, in staat stellen om toegang te krijgen tot rintatolimod onder een regeling van vervroegde toegang. Het zal gelijktijdig opereren terwijl we met de FDA werken om een weg te bepalen richting goedkeuring in de Verenigde Staten.”

© Philadelphia Business Journal. Vertaling ME-gids.


Lees ook

2 reacties

Geef een reactie

Zijbalk

Volg ons
Datum/Tijd Evenement
15/03/2026
14:00 - 18:00
Ligbetoging Not Recovered Belgium te Brussel
Recente Links
ma
di
wo
do
vr
za
zo
m
d
w
d
v
z
z
27
29
30
31
1
2
3
5
6
7
8
9
10
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
WvP college: Rob Arnoldus: Je suis ME
28/07/2015    
Hele dag
Dinsdag 28 juli 2015 is het 65e college met Rob Arnoldus te bekijken. Het thema van deze uitzending is: College 65: Je suis ME. ME [...]
WvP college: Michael Koolhaas & prof. Frans Visser: ME: grotere gevolgen dan alleen de ziekte zelf
04/08/2015    
Hele dag
Dinsdag 4  augustus 2015 is het 66e college met Michael Koolhaas en prof. Frans Visser te bekijken. Het thema van deze uitzending is: College 66: [...]
WvP college: Frank Twisk: Het leven van een ME patiënt: heden, verleden en toekomst
11/08/2015    
Hele dag
Dinsdag 11  augustus 2015 is het 67e college met Frank Twisk te bekijken. Het thema van deze uitzending is: College 67: Het leven van een [...]
Evenement op 28/07/2015