Bron:

ME Centraal

| 5681 x gelezen

? Stel ze via mecentraal@gmail.com ovm Vraag Jos Bosch ?

Vandaag de eerste oproep om vragen in te sturen voor de 7 webinars die zullen worden opgenomen van Jos Bosch, consortiumleider van de NMCB, en de zes onder hem ressorterende projectleiders.

Als eerste zal Jos Bosch aan het woord komen. Zelf is hij geen projectleider, maar er valt voldoende aan hem te vragen: namelijk over het consortium en de plannen ervan zelf.

Op de site geven we wat meer informatie over zijn visies op ME en dit project – met dank aan de ME/cvs Vereniging voor een van hem afgenomen interview https://tinyurl.com/59p9388x

Hier alleen wat voorbeelden ter inspiratie.

? Begin dit jaar zei hij: “We vieren dat het geld is toegezegd en dat we goede plannen hebben. Nu moeten we nog gaan leveren. Dat maakt het spannend. Er is veel werk aan de winkel. Belofte maakt schuld.” 

-> Wat zijn exact die beloftes?

? “Hoe veroorzaken veranderingen in het immuunsysteem pijn of vermoeidheid? Wat gebeurt er in het brein en in het lichaam? Er veranderen allerlei zaken als gevolg van biologische ontregeling, zoals pijn, stemming, gedrag.”

-> Hier vallen vragen aan te koppelen over de verhouding biopsychosociaal- biomedisch. Wat veroorzaakt wat?

? “We zien intussen dat de nieuwe biomedische aanpak betere gegevens en sterkere argumenten oplevert. De ziekte wordt niet meer zo snel gepsychologiseerd.”

->Hoe komt hij tot die conclusie?

?  “De eerste 4 jaar zullen we bezig zijn met deze vragen. In de tweede periode gaan we ons richten op behandelonderzoek. De uitkomsten van de eerste 4 jaar zullen daarvoor de basis zijn.”

->Kan hij nu al indicaties geven wat veelbelovend zal zijn?

-> Waarom wordt er pas na 4 jaar samengewerkt met buitenlandse onderzoekers?

? Deelname (zeer) ernstig zieke ME-patiënten, waar hij zich hard voor maakt: dat zou alleen al onderwerp kunnen zijn van een van de vier korte webinars die van hem uitgezonden zullen worden.

Het zijn maar een paar voorbeelden, ter inspiratie. Zie de site voor meer informatie en inspiratie voor vragen https://mecentraal.wordpress.com/  

? Stuur je vragen aan hem naar mecentraal@gmail.com, onder vermelding van: Vraag Jos Bosch ?

Geef een reactie

Zijbalk

Volg ons
Geen Evenementen
Recente Links
ma
di
wo
do
vr
za
zo
m
d
w
d
v
z
z
28
29
30
1
2
3
4
5
7
8
9
10
11
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
24
25
26
27
28
29
30
31
1
06 mei
06/05/2008    
Hele dag
De conferentie wordt georganiseerd door ME Research UK en The Irish ME Trust. Voortbouwend op het succes van de New Horizon Conferentie van vorig jaar [...]
12 mei
12/05/2008    
08:30
ME/CVS Actiedag
12/05/2008    
14:00
Op 12 mei 2008 organiseert MEAB vzw in Brugge een internationaal congres over ME/CVS, met als thema ‘Kinderen met ME’. Op het programma staan enkele [...]
23 mei
23/05/2008    
Hele dag
Sub Grouping and Treatments for ME/CFS Conferentie - agenda: Professor Malcolm Hooper Welcome/Opening Address Dr. Leonard Jason Case Definitions of ME/CFS – including paediatric case [...]
Evenement op 06/05/2008
Evenement op 12/05/2008
Evenement op 23/05/2008