Bron:

| 1752 x gelezen

Het benefiet voor ME/CVS in de Woeker in Oudenaarde was een schot in de roos! Het aantal bezoekers overtrof de verwachtingen, met een opkomst van ongeveer 200 mensen. We konden niet enkel bezoekers informeren over de zieke ME/CVS maar ook een mooie som ophalen voor wetenschappelijk onderzoek. Een terugblik op een geslaagde avond vol muziek.

Rond 12 mei, de internationale bewustmakingsdag voor myalgische encefalomyelitis/chronisch vermoeidheidssyndroom (ME/CVS), organiseren we elk jaar een evenement om de ziekte onder de aandacht te brengen. Zo hielden we al verschillende ‘Millions Missings’ bewustmakingsacties in Gent en vorig jaar in Brussel. Dit jaar kozen we echter voor een nieuw concept: een benefietconcert in Oudenaarde met drie lokale bands.

We kregen de volle steun van de stad die het cultuurcentrum De Woeker ter beschikking stelde. Dankzij een prachtige affiche, een artikel in de lokale pers en mond-tot-mondreclame, konden we heel wat bezoekers naar het benefiet lokken.

De zaal van de Woeker werd mooi versierd met pancarten en affiches met informatie over ME/CVS. Via een speciaal voor dit evenement gemaakte flyer kregen bezoekers wat uitleg over wat de ziekte inhoudt en waarom geld voor wetenschappelijk onderzoek broodnodig is.

Op de bijhorende koer plaatsten we pakkende getuigenissen van patiënten met de ziekte. De lege schoenen vertegenwoordigden de personen die door ME/CVS uit het dagelijkse leven verdwenen zijn.

Rond 19 uur was het dan tijd voor onze eerste muziekband: Konnies. Zij brachten nummers in het Nederlands, van eigen makelij en met een voorliefde voor melancholie. Met hun lied ‘Driewerf hoera!’ zorgden ze meteen voor sfeer en enthousiasme in de zaal. Via onderstaande link kun je een stukje van hun optreden herbekijken.

Vervolgens was Seven Sisters aan de beurt, een band die geïnspireerde songs brengt met folkinvloed. Met hun blaasinstrumenten en prachtige composities konden ze heel wat bezoekers ontroeren. Beluister hieronder een stukje van hun optreden.

Vervolgens betrad Willie Branch het podium, een singer-songwriter met een voorliefde voor Americana. Met zijn akoestische gitaar en warme stem zorgde hij voor een mooie afsluiter van de avond. Branch droeg één van zijn nummers op aan zijn jongere broer Michiel die al 17 jaar aan een ernstige vorm van ME/CVS lijdt. Bekijk hier een stukje van Willie Branch’s optreden.

Op het einde van de avond bracht onze voorzitster Kristien De Vos een ontroerende hulde aan een ME/CVS-patiënte die heel veel voor onze vereniging betekende maar wegens ondraaglijk lijden in een euthanasietraject zit. Voor haar werd een cover gespeeld van Bob Dylan’s ‘Blowing in the wind’ waarbij de tekst aangepast werd naar de strijd die ME/CVS-patiënten moeten voor de erkenning van hun ziekte. Beluister hier een stukje van ons slotlied.

We willen graag alle vrijwilligers bedanken die met enthousiasme en doorzettingsvermogen de bar, kassa en geluidsinstallatie bemanden. Een bijzondere bedanking gaat naar de vrijwilligers van Montmarktje (een gezellig marktje in en rond de kerk van Roborst) die voor heerlijke broodjes zorgden voor onze muzikanten en vrijwilligers. Merci het personeel van CC De Woeker in Oudenaarde die de avond mede mogelijk hebben gemaakt. Bedankt aan iedereen die naar het benefiet kwam en met een drankkaart onze vereniging sponsorde.

Het geld van de avond gaat integraal naar het goede doel, namelijk naar wetenschappelijk onderzoek naar ME/CVS. Hoewel de finale rekening nog gemaakt moet worden, lijkt het erop dat we zo’n 3000 euro konden ophalen voor ME/CVS-onderzoek.

In onderstaand album op Facebook kun je nog eens alle foto’s van de avond bekijken.

12ME

Geef een reactie

Zijbalk

Volg ons
ma
di
wo
do
vr
za
zo
m
d
w
d
v
z
z
29
30
1
3
4
5
6
7
9
10
12
13
14
16
18
19
20
21
22
24
25
26
27
28
30
31
1
2
02 mei
02/05/2024    
15:00 - 22:00
ME/CFS Symposium Air date: Thursday, May 2, 2024, 9:00:00 AM Time displayed is Eastern Time, Washington DC Local iCalendar:  Add an upcoming event to your [...]
08 mei
08/05/2024    
21:30 - 23:45
Dr. Putrino and Dr. Wood will explain their ongoing research and the current study, which has high potential to generate new knowledge and to help [...]
11 mei
11/05/2024    
14:00 - 16:00
Save the date! Op zaterdag 11 mei plannen we een Millions Missing bewustmakingsactie in het centrum van Brussel van 14 tot 16 uur. De precieze [...]
15 mei
15/05/2024 - 16/05/2024    
Hele dag
Unite to fight 2024. De eerste en grootste door de community gedreven conferentie over ME/cvs en Long Covid. Gratis tickets voor online webinar, een tweedaagse [...]
17 mei
17/05/2024    
18:00 - 23:00
The PolyBio is Symposium: register now to hear updates on our LongCovid, ME/CFS and related chronic illness projects & clinical trials: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_Od4HsQn-Thq87EreSse-6w#/registration
23 mei
23/05/2024    
14:00 - 16:00
Ben je statutair ambtenaar en vaak afwezig op het werk door ziekte? Dan kan, wanneer je zogenaamde ‘ziektedagen’ zijn opgebruikt, een ziektepensioen ter sprake komen. [...]
29 mei
29/05/2024    
16:00 - 18:00
May 29th, 2024 – 16.00 CEST. EVERYTHING YOU ALWAYS WANTED TO KNOW ABOUT EHLERS-DANLOS SYNDROMES (EDS). Speaker Prof. Fransiska Malfait moderated by Mrs. Charissa Frank and Mrs. Eva Collado, ePAG [...]
02 jun
02/06/2024    
14:00 - 19:00
Op 2 juni organiseert de familie van een lotgenote een benefietdag. Op dit tuinfeest is iedereen welkom! Je kan de hele namiddag vrij binnenlopen op [...]
Evenement op 11/05/2024
Evenement op 15/05/2024
Evenement op 17/05/2024
Evenement op 29/05/2024
Datum/Tijd Evenement
12/10/2025
22:00 - 23:00
ZEMBLA: Ondernemers met long covid verstrikt in strijd met hun verzekeraar
30/11/2025
Hele dag
PAIS-protest in Den Haag
Recente Links