Bron:

| 16920 x gelezen

2006-03-26

de Witte jassen.

Vannacht ging de bel, aan de voordeur stonden drie mannen in witte jassen, een beschermende helm, handschoenen en laarzen aan.
Heren wat kan ik voor u doen was mijn reactie. Alledrie draaiden zij zich om, en op hen rug stonden drie letters: C G T.
Er heerst een epidemie waren hen eerste woorden, verward door de letters C G T, liet ik mij echter niet uit het veld slaan.
Is de vogelgriep nu ook hier uitgebroken vroeg ik hen in alle ernst, wel mijn vogeltje komt nu niet buiten, ik heb een kanarie en deze kan nog niet tegen deze koude.

Smalend begonnen zij te lachen.
Meneer, wilt u zich omkleden, op zich is dat niet vreemd, ik had enkel mijn ochtendjas aan, maar het is nacht en het is in mijn huis!
Naïef liet ik hen toch binnen, ik bood hen koffie aan, nee zij waren bang voor besmetting.
Wat doet u met die rolstoel en scootmobiel, de laatste zichtbaar in mijn woonkamer omdat ik nog geen schuur heb staan.
Dat heeft u helemaal niet nodig, ze duwden mij een soort shampoo flesje met desinfectans aan, ik moet me douchen, vooral schrobben, en ik krijg een borstel in mijn handen geduwd en een rood pak,
Op het rode pak staat: gevaar en besmet.

En dan, ik schiet in de lach door de absurdheid van deze situatie.
Zij kijken mij aan en ik hoor hen zeggen, een zwaar geval.
De drie mannen tillen mij op, kleden mij letterlijk en figuurlijk volledig uit, ik word bespoten met een soort gas, en voor ik het weet zit ik in een soort isoleercel op wielen.

Na, een lange rit ben ik in Nijmegen, niet in het ziekenhuis, maar in een speciaal opgezette schuur, ik ben nummer drie, en als de poorten zich hermetisch sluiten, vraag ik de andere twee wat hier in vredesnaam gebeurt.
Zij hebben dezelfde tocht en dezelfde ervaring, een is in paniek, worden wij geruimd, ik lach en zeg heel stoer, niet waar ik bij ben.
De hele nacht druppelt het mensen, mensen die amper lopen, mensen die zo moe zijn, ach mensen net als mij.

Als het licht wordt is daar de god van de cognitieve gedragstherapie: alleen ik kan jullie helpen.
Ik ben woedend en vraag hem of hij gestoord is, ik ben als eerste aan de beurt.
De 1e les is dat ik te brutaal ben, en veel te negatief denk, en zelfs de god zo durf aan te spreken.
Ik heb niets te verliezen en spuug hem in zijn gezicht, vertel hem dat hij nooit zijn opleiding had kunnen doen zonder ons geld!
Zonde zeg ik dan, u had bouwvakker moeten worden, of kippenboer.

Dan word ik wakker, is het een droom!?
En als ik naar beneden wankel om koffie te zetten zie ik een witte jas aan mijn kapstok, C G T Nijmegen.

Henk Arjen Baas.

Geef een reactie

Zijbalk

Volg ons
Geen Evenementen
Recente Links
ma
di
wo
do
vr
za
zo
m
d
w
d
v
z
z
29
30
1
2
3
4
5
6
7
9
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
30
1
2
08 mei
08/05/2013    
12:30
De Landelijke ME informatiedag 2013 vindt plaats op woensdag 8 mei in restaurant De Molenplas te Haarlem, met deelname van Prof. Hemmo Drexhage (immunoloog), Frans [...]
Wetenschap voor Patiënten: afl. 19. Subgroepen patiënten (Prof. De Meirleir)
10/05/2013    
09:00
Vrijdag 10 mei is vanaf 9 uur de negentiende uitzending met Kenny de Meirleir te bekijken. Het thema van deze uitzending is: Subgroepen patiëntenbehandelde vragenWil [...]
Kees Kooman en zijn boek over ME  op de radio (Tros Nieuwsshow en BNR Nieuwsradio)
11/05/2013    
08:30
Kees Kooman, onderzoeksjournalist en auteur van het boek 'Gebroken Leven: de ontwrichtende ziekte ME/CVS' is op zaterdag 11 mei te gast in de TROS Nieuwsshow [...]
WUCB organiseert ME, CVS en fibromyalgie werelddagcampagne
11/05/2013    
Hele dag
Wereldbewustmakingsdag voor ME Editie 2013 (De actiedag in het kader van 12 mei gaat om praktische redenen dit jaar door op zaterdag 11 mei!) Op [...]
12 mei Wereld ME-dag Benefiet (NL)
12/05/2013    
13:00
Net als vorig jaar organiseert Sonja Silva een Benefietdag speciaal voor ME-patiënten, partners, vrienden en familie. LIEVE ME VRIENDEN,   VANAF NU KUN JE KAARTEN [...]
Wetenschap voor Patiënten: afl. 20. Zin en onzin van testen (Prof. De Meirleir)
24/05/2013    
09:00
Vrijdag 24 mei is vanaf 9 uur de negentiende uitzending met Kenny de Meirleir te bekijken. Het thema van deze uitzending is: Zin en onzin [...]
29 mei
29/05/2013    
20:30
Volgens nog onbevestigde berichten zal De Vijfde Dag op woensdag 29 mei om 20.25 uur waarschijnlijk uitgebreid aandacht besteden aan ME/CVS (Nederland 2). De ME/CVS [...]
Invest in ME 8th International Congres (London)
31/05/2013    
09:00
Invest in ME organiseert dit jaar op 31 mei in Londen haar 8e internationale congres met als thema "Infection, Immunity and ME: Mainstreaming ME Research". [...]
Evenement op 08/05/2013
Evenement op 12/05/2013
Evenement op 29/05/2013
Evenement op 31/05/2013